На Куренівці, що в Подільському районі Києва, полікують вікові дуби, яким приблизно 250-350 років.
У понеділок, 6 грудня, їх обстежили за допомогою імпульсного томографа "Арботом" і встановили певні ураження, пише пресслужба КО "Київзеленбуд" у фейсбуці.
Зокрема, передбачено вжити таких заходів:
- санітарну обрізку дубів із метою видалення сухих, уражених та аварійних гілок;
- чищення та обробку дупел фунгіцидом, щоб грибок і гниль не поширювалися всередині стовбуру;
- встановлення захисної сітки.
Загалом цього року проводиться лікування 14 вікових дерев, які є ботанічними пам’ятками природи місцевого значення ("Дуби 6-го листопада" на вул. Кобзарській, 25 – 6 дерев, "Вікові дуби" на вул. Вишгородській, 49-51 – 5 дерев, "Три дуби" на перехресті вул. Осиповського та вул. Вітряні гори – 3 дерева).
Зазначимо, що "Київзеленбуд" також приймає від киян інформацію про дерева-кандидати на отримання заповідного статусу. Це мають бути дерева цінних порід: дуби, каштани, сосни.
Додамо також, що пристрій для обстеження дерев придбали минулого року, це імпульсний томограф, що зветься арботом, а фахівці, які за допомогою приладу обстежують дерева – арбористи. Арботом показує, де саме і які саме ураження є у дерева всередині.
Сигнали з датчиків одразу можна вивести на екран ноутбука, де різними кольорами показано томограму стовбура в розрізі та можливі ураження деревини. Якщо пристрій світиться зеленим – дерево здорове, жовтим – якісь процеси вже починаються, помаранчевим – дерево хворіє, червоним – дерево потребує негайної допомоги і лікування.
Як писала ЕкоПолітика, у київському національному природному парку “Голосіївський” почали активніше лікувати старовікові дерева.