В одній із зелених зон Києва планують встановити 12-метрову медіаскульптуру "Київський кит".
"Київський кит" має стати найбільшою скульптурою в Україні, яку створять із переробленого пластику і першою інтерактивною скульптурою, що зображатиме навколишній екологічний стан міста. Про це організатори повідомили на сторінці проєкту у Facebook.
"Ми хочемо показати, що пластик не обов'язково повинен стати сміттям і отрутою. Замість цього його можна використовувати повторно і зробити неймовірні речі", – йдеться в публікації.
Скульптура підсвічуватиметься, а сяйво буде змінюватися залежно від якості повітря, кількості опадів, пори року, календарної дати, фази місяця та інших факторів. Автори сподіваються, що кит сприятиме розвитку екокультури в місті.
Зокрема, пластик, з якого створять скульптуру, збиратимуть під час відкритих освітніх практикумів у місті, тож кожен киянин може долучитися до створення скульптури. Відкрити інтерактивну екоінсталяцію планують у квітні або травні.
Автор артоб'єкта – Валерій Коршунов. Він утілював культурні проєкти в Чорнобилі, серед яких – найбільша в Україні диджитал-скульптура "Чорнобильське Сяйво" в зоні відчуження з радіолокаційної станції Дуга. Також до його проєктів належать мурал на будівлі ЧАЕС, диджитал-барельєф "Прометей" у Прип'яті та інші.
Згідно з даними ООН, щороку до вод Світового океану потрапляє 13 млн тонн пластику і до 2050 року вага сміття в океані може перевищити вагу його жителів. Одна з цілей проєкту — показати важливість сортування сміття і функціональність переробленого пластику.
Як повідомляла ЕкоПолітика, в українських супермаркетах почнуть вирощувати овочі прямо на стінах. З'явилися фотографії нової екологічної розробки.