У Києві виявили трикратне перевищення вмісту отруйних речовин в повітрі

У Києві виявили трикратне перевищення вмісту отруйних речовин в повітрі ecopolitic.com.ua
Катерина Бєлоусова

Зниженню концентрації забруднювачів в повітрі сприяли дощі, вітер та невисока температура

У повітрі Києві протягом тижня з 19 по 24 вересня 2022 року виявлено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій діоксиду азоту у 3,5 раза та формальдегіду у 2,7 раза. 

Порівняно з попереднім тижнем, вміст забруднювальних домішок у повітрі знизився, йдеться у щотижневому звіті про забруднення повітря від Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

За даними обсерваторії перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) за середньодобовим вмістом діоксиду азоту становило:

  • у 3,2-3,5 раза – на площі Перемоги та вул. Каунаській  20 вересня; 
  • у 2,0-3,0 раза – на Бессарабській площі, бульварі Лесі Українки, проспектах Оболонському та Перемоги;
  • у 1,0-1,9 раза – на усіх інших постах;
  • перевищень не спостерігалось на пр., Науки, 37 (в районі метеомайданчика). 

Перевищення ГДК за середньодобовим вмістом формальдегіду:

  • у 2,0-2,7 раза на вул. Академіка  Стражеска, площах Перемоги та Бессарабській, бульварі Лесі Українки, вул. Каунаській, проспекті Перемоги, Деміївській площі;
  • у 1,3-1,8 раза – на вул. Олександра Довженка (район метро Шулявка), вул. Попудренка, Оболонському проспекті, в районі Гідропарку (поблизу мосту метро);
  • у 1,0-1,1 раза – на проспекті Науки.

Інші перевищення ГДК за середньодобовим вмістом: 

  • завислих речовин – у 1,0-1,1 раза на площах Бессарабській та Перемоги;
  • оксидом вуглецю – у 1,0-1,3 раза на проспекті Перемоги в районі метро Святошин (у 1,7 раза 22 вересня).

В повідомленні пояснили, що зниженню концентрації забруднювачів в повітрі сприяли погодні умови, зокрема невисока температура повітря, дощ та посилення швидкості вітру в окремі дні.

Фахівці обсерваторії відібрали та проаналізували 1572 проби атмосферного повітря на 15-ти стаціонарних постах.

За прогнозами Українського гідрометцентру на найближчі дві-три доби нестійкий характер погоди (можливе формування туманів, незначне підвищення температури повітря) переважно не сприятиме розсіюванню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери”, – йдеться в звіті.

Нагадаємо, жителів Київської області, зокрема Києва, закликали не відвідувати ліси, навіть у сезон збору грибів.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Києві відкрився десятий "Япомогабокс", який перетворює пластикові пляшки на допомогу безпритульним тваринам, особливим дітям та людям похилого віку, а також українським військовим.

Теги: ,
Читайте також
У Києві готують нові правила утримання та поводження з домашніми тваринами
У Києві готують нові правила утримання та поводження з домашніми тваринами

Громадянин не зможе завести тварину, якщо притягався за жорстоке поводження

Хостели для комах-запилювачів: у Київській області встановили особливі прихистки для бджіл
Хостели для комах-запилювачів: у Київській області встановили особливі прихистки для бджіл

У планах – створити пів сотні локацій, де зможуть оселитися бджоли та оси

Верховний Суд підтвердив статус заказника для 16,5 га Протасового Яру
Верховний Суд підтвердив статус заказника для 16,5 га Протасового Яру

Активісти з пересторогою очікують на подальші кроки забудовника