У Києві різко погіршилася якість повітря: пояснили, у чому небезпека facebook.com/CGO.Official

У Києві різко погіршилася якість повітря: пояснили, у чому небезпека

Олена Яценьо

За прогнозом Укргідрометцентру, найближчими днями шкідливі домішки в повітрі мають дещо розсіятися

Якість повітря в Києві знову погіршилася: протягом минулого тижня, 12-17 липня, у столиці зафіксували підвищення вмісту формальдегіду й оксиду вуглецю.

Тривалу вищу концентрацію шкідливих домішок у повітрі спричинили метеорологічні умови, йдеться в щотижневому звіті Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

Як зазначається, концентрація формальдегіду й оксиду вуглецю була вищою, порівняно з попереднім тижнем. Водночас вміст інших домішок майже не змінився.

Загалом, за даними спостережень на 14 стаціонарних постах обсерваторії, у повітрі м. Київ зафіксували перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДКс.д.) за середньодобовим вмістом:

завислих речовин:
– у 1,0-1,3 раза на Бессарабській площі, проспекті Перемоги, вулиці Каунаській та площі Перемоги;

оксиду вуглецю:
– у 1,2-1,8 раза на проспекті Перемоги (район метро Святошин), вулицях Семена Скляренка, Олександра Довженка, площі Перемоги, Бессарабській та Деміївській площах;

діоксиду азоту:
– у 4,0-4,6 раза – на Бессарабській площі, вулицях Каунаській, Семена Скляренка, Деміївській площі;
– у 3,0-3,7 раза – на вулиці Олександра Довженка, бульварі Лесі Українки, проспекті Перемоги, площі Перемоги;
– у 2,3-2,9 раза – на інших постах міста, за винятком проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчика обсерваторії), де перевищень не зафіксовано;

формальдегіду:
– у 3,0-3,9 раза – на площах Бессарабській, Деміївській, Перемоги, вулицях Семена Скляренка, Олександра Довженка, Каунаській, проспекті Перемоги;
– у 1,1-2,9 раза – на інших постах спостережень.

Усього стаціонарних постах обсерваторії минулого тижня відібрали та проаналізували 1330 проб повітря.

Як прогнозують в Українському гідрометцентрі, найближчими днями метеорологічні умови – вітер 7-12 м/с, з поривами до 15-20 м/с, дощ, гроза – не сприятимуть накопиченню шкідливих домішок в атмосфері.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що антициклонний характер погоди у столиці України зумовив накопичення забруднювальних речовин у повітрі.

Теги: ,
Читайте також