У Києві зранку у вівторок, 12 вересня, у мікрорайонах Виґурівщина та Воскресенка на Лівому березі у повітрі концентрація зважених часток (пилу) PM2,5 та PM10 перевищила 100.
Такий індекс якості повітря AQI показує, що його стан є нездоровим для всіх людей, йдеться у додатку “Київ Цифровий” у розділі щодо моніторингу якості повітря.
При такому забрудненні повітря негативні наслідки можуть відчувати всі, а для людей з уразливих груп вони можуть бути більш серйозними. При такому індексі AQI варто відмовитися від:
- провітрювання приміщення;
- фізичної активності на вулиці, особливо дітям, літнім людям та людям, що мають проблеми зі здоровʼям.
Як відомо, часточки PM дуже малі (2,5 та 10 мікронів). Тому вони можуть потрапляти в кров та легені й викликати серйозні захворювання, зокрема онкологічні.
В інших частинах міста якість повітря характеризується як добра, або задовільна.
Нагадаємо, екоактивісти підготували ТОП–5 порад про те, як захиститися від негативного впливу вдихання забрудненого повітря твердими часточками РМ2,5.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження Європейського агентства з навколишнього середовища показало, що на континенті щонайменше 1200 дітей щороку помирає від наслідків вдихання забрудненого повітря.