Упродовж 13-15 квітня рівень забруднення повітря Києва найбільше перевищував гранично допустимі значення.
Спостереження проводили із 13 по 19 квітня, інформують у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського.
За цей період на стаціонарних постах обсерваторії зафіксували перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДКс.д.) за середньодобовим вмістом таких шкідливих речовин:
завислих речовин
- у 1,1-1,2 раза – на Бессарабській площі, проспекті Перемоги (район метро Святошин), вулиці Каунаській;
діоксиду сірки
- у 1,0-1,3 раза – майже на всіх постах, де проводились спостереження, крім Гідропарку (в районі мосту метро) та проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчику обсерваторії), де перевищень не зафіксовано;
діоксиду азоту
- у 5,4-6,6 раза – на площі Перемоги, вул. Каунаській, бульварі Лесі Українки, вул. Семена Скляренка, Бессарабській площі;
- у 4,0-4,9 раза – на проспекті Перемоги (в районі метро Святошин), Деміївській площі;
- у 2,1-3,0 раза – на вул. Олександра Довженка, вул. Попудренка, вул. Інженера Бородіна, Гідропарку.
формальдегіду
- у 2,0-2,2 раза – на площах Перемоги, Бессарабській, Деміївській, вулицях Олександра Довженка, Каунаській, Семена Скляренка;
- у 1,0-1,9 раза – на всіх інших постах спостережень.
Усього з 13 по 19 квітня 2021 р. було відібрано та проаналізовано 1636 проб повітря на 16 стаціонарних постах обсерваторії.
"Найбільші рівні забруднення діоксидом азоту, формальдегідом, діоксидом сірки спостерігалися з 13 по 15 квітня. З 16 квітня вміст забруднювальних домішок у повітрі дещо знизився, особливо діоксидом сірки", – йдеться в щотижневому звіті.
Як зазначають метеорологи, зниженню рівня забруднення сприяв переважно циклонний характер погоди – випадання опадів в окремі дні та посилення вітру.
Укргідрометцентр прогнозує, що на найближчі дві доби характер погоди залишиться таким же. Відповідно, не буде сприятливих умов для накопичення шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.
Раніше ЕкоПолітика писала, що минулого тижня Київ укотре потрапив до п'ятірки міст із найбруднішим повітрям у світі, посівши четверте місце в загальносвітовому рейтингу.