У Києві взимку 2022-2023 року протестують екобезпечні та дешеві гранітні крихти для боротьби з ожеледицею в парках та скверах.
Траси та тротуари вулиць будуть, як і раніше, посипати сіллю, повідомляє начальник управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний у Facebook.
Він пояснив, що ціни на технічну сіль піднялися в середньому в 7 разів. Так, тонна такої солі наразі коштує близько 13-14 тисяч гривень, а тонна гранітної крихти – всього 850 гривень. Часткова заміна солі на крихту дозволить зекономити бюджетні кошти.
Возний зазначив, що гранітні крихти широко використовують в Німеччині, Австрії та Японії, як допоміжний антиожеледний засіб. Хоча вони не призводять до танення криги та снігу, крихти сприяють гарному зчепленню.
“Всім відомо, що сіль та інші антиожеледні реагенти погано впливають на рослини та є шкідливими для тварин, в той час, як крихта є абсолютно безпечною”, – підкреслив він.
Окрім того, гранітні крихти можна використовувати повторно, якщо зібрати їх навесні та дещо поповнити запаси.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, експертка з екологізації сільського господарства громадської організації "Екодія" Анна Даниляк заявила, що практика посипання доріг узимку сольовими сумішами для боротьби з ожеледицею шкодить водоймам і зеленим насадженням у містах.