Київська міська рада підтримала Програму державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря міста, яка розширить існуючу мережу моніторингу та сприятиме поліпшенню якості повітря.
Протягом 4 років буде збільшено кількість високоточних пунктів моніторингу атмосферного повітря з наявних 5 до 17, повідомляє начальник управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний у Facebook.
Він пояснив, що Програма дозволить напрацювати ряд заходів для поліпшення стану якості повітря у майбутньому.
Возний підкреслив, що збільшення пунктів моніторингу атмосферного повітря дасть можливість рівномірно розподілити пункти спостережень по території усього міста та на постійній основі отримувати комплексну інформацію про стан атмосферного повітря у Києві.
“Наступним кроком стане аналіз даних та напрацювання планів для поліпшення якості повітря у столиці”, – сказав він.
Возний зазначив, що наразі у Києві діє мережа з 5 референтних (високоточних) пунктів спостережень за станом атмосферного повітря європейського зразка. Аналогічні установки працюють у Лондоні, Парижі, Мюнхені та інших європейських містах.
Такі пункти в автоматичному режимі вимірюють вміст:
- пилу у трьох фракціях (РМ1.0, PM2.5 та PM10);
- діоксиду азоту;
- діоксиду сірки;
- оксиду вуглецю;
- аміаку;
- приземного озону;
- сірководню;
- формальдегіду;
- метеорологічні показники.
Возний підкреслив, що всі дані фіксуються щохвилини, зберігаються на сервері та виводяться у зручному форматі на сайті asm.kyivcity.gov.ua.
Він також розповів, що Програма була розроблена на виконання постанови Кабінету міністрів та за дорученням Київського міського голови Віталія Кличка.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Києві інтегрували офіційні дані з міської системи моніторингу стану повітря на міжнародну платформу компанії IQAir. Тривалий час інформація про якість повітря Києва передавалася на сайт з декількох анонімних джерел, що впливало на її об’єктивність.