У Києві 4-6 лютого містяни зможуть безкоштовно здати на безпечну утилізацію ртутьвмісні лампи, термометри й батарейки.
Відходи можна приносити на станцію сортування по вулиці Саперно-Слобідська, 25/4 біля станції метро Деміївська, повідомляє Україна без сміття у Telegram.
В організації наголошують, що ртутьвмісні лампи та термометри мають бути цілі, запаковані в цупку картонну коробку чи пластиковий футляр. А Li-Ion батарейки варто щільно обклеїти скотчем, щоб вони не займалися, контактуючи з іншими батарейками.
Чисті та сухі відходи УБС приймає лише від фізичних осіб та закликає юросіб, у разі потреби, звертатися напряму до підприємства-утилізатора.
“Прийом небезпечних відходів проводимо максимально безпечним для всіх, хто перебуває на станції. Шукайте на станції консультанта в помаранчевій жилетці. Він прийме принесені відходи, обов’язково оглянувши їх”, – розповідають організатори.
Обмеження по кількості:
- Батарейки — до 20 шт. за 1 раз;
- Ртутьвмісні лампи — до 5 шт. за 1 раз;
- Цілі ртутні термометри — не більше 3 шт. за 1 раз.
“Ці відходи приймаємо тільки на станції сортування. Передати їх нам, користуючись послугами "УБС Кур’єр", "УБС Uklon" і "Пластик Поштою", на жаль, не можна”, – пояснюють в УБС.
Також в УБС розповіли, що якщо розбилися ртутьвмісна лампа або термометр не варто збирайте кульки ртуті голіруч. Треба акуратно в рукавичках зібрати всі ртутні зернятка в пакет або у скляну банку з водою та щільно закрити. За допомогою ліхтаря треба перевірити, чи всю ртуть вдалось зібрати і чи не закотилися кульки під меблі. Окрім того варто якнайшвидше подзвонити за номером 101 для отримання допомоги, щоб правильно утилізувати розбиті термометри й лампи.
“Регулярний щомісячний збір небезпечних відходів можливий завдяки партнерству з Київська міська державна адміністрація - КМДА і КП "Київкомунсервіс", чий екобус забере всі відпрацьовані небезпечні відходи”, – пояснює УБС.
Нагадаємо, "Україна без сміття" запустила колаборацію із "Сільпо".
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Стало відомо, скільки батарейок здали на переробку у 2021 році.