Чиновники Департаменту захисту довкілля та адаптації до змін клімату КМДА планують розробити та затвердити офіційні правила використання та розміщення генераторів для бізнесів і громадян.
Про це в інтерв’ю для спільного проєкту "Київ фм" та "Вечірнього Києва" повідомив директор Департаменту Олександр Возний.
Він розповів, що вимоги законодавства передбачають отримання дозволу для будь-якого джерела викидів. Чиновник зазначив, що під час воєнного стану процес надання таких дозволів був максимально спрощений: достатньо подати декларацію, яка дозволить державним органам контролювати кількість джерел викидів, а підприємцям – працювати легально.
Олександр Возний говорить, що оскільки останнім часом енергопостачання стабільне, зараз скарги від киян на роботу генераторів не надходять. Але при цьому чиновник зазначив, що минулого року було досить багато нарікань на їхнє використання.
За словами директора Департаменту, генератор фактично є двигуном внутрішнього згоряння без системи очищення. Він порівняв генератор із однією додатковою автівкою без системи очищення, яка працює в місті.
Раніше ЕкоПолітика писала про те, яку шкоду для здоров’я несуть генератори. Так, дизельні та бензинові генератори створюють шум на рівні 88-95 дБ при нормативних показниках до 55 дБ вдень та 45 дБ вночі. Також під час їхньої роботи в повітря потрапляють токсичні вихлопні гази та сажа, що негативно впливає на здоров’я людини та навколишнє середовище. Також ми розповідали про те, в якому випадку українцям доведеться сплачувати екоподаток за генератори.