У Єврокомісії оприлюднили другу квартальну ціну на вуглець у межах CBAM

У Єврокомісії оприлюднили другу квартальну ціну на вуглець у межах CBAM shutterstock.com
Марія Семенова

Вона визначатиме вартість сертифікатів для товарів, імпортованих у цей період

Вартість вбудованих викидів однієї тонни вуглецю у межах механізму вуглецевого коригування імпорту (СВАМ) за другий квартал 2026 року становить €75,28. Як і обіцяли, в Єврокомісії її розрахували впродовж першого тижня після закінчення відповідного кварталу.

Про це стало відомо з оновлень на сайті Європейської комісії від 6 липня 2026 року.

У порівнянні з першим кварталом застосування СВАМ ціна дещо впала. У попередньому періоді вона становила €75,36. Ціна сертифікатів СВАМ відповідає середньому значенню у межах європейської системи торгівлі викидами EU ETS. Цим самим влада ЄС намагається збалансувати вуглецеві витрати, які несуть внутрішні виробники, із платою імпортерів.

Визначена ціна лежатиме в основі розрахунків вартості сертифікатів СВАМ. Ціну застосовуватимуть при їх продажі стосовно товарів, які були імпортовані до Європейського Союзу у відповідному кварталі.

Продаж сертифікатів на спільній центральній платформі стартує з лютого 2027 року.

Ціни на вуглець за третій та четвертий квартали 2026 року стануть відомі 5 жовтня 2026 року та 4 січня 2027 року відповідно.

ЕкоПолітика повідомила, що профільний комітет Європарламенту ухвалив низку більш суворих правок до СВАМ. Зокрема, у разі їх ухвалення на засіданні Європарламенту у вересні, механізм пошириться на низку видів переробленої продукції із вмістом алюмінію та сталі.

Читайте також
Законопроєкт по НСТВ просувають без обговорень та оприлюднення самого документу
Законопроєкт по НСТВ просувають без обговорень та оприлюднення самого документу

Галузеві експерти надавали до міністерської версії безліч зауважень, проте невідомо, чи їх врахували

Європарламент підтримав посилення CBAM: що зміниться для імпортерів
Європарламент підтримав посилення CBAM: що зміниться для імпортерів

Країни, яких запідозрять у спробі обходу СВАМ, будуть платити за значеннями за замовчуванням замість фактичних

Фірми-привиди виконують для "Лісів України" підряди на мільярди гривень — аудитори
Фірми-привиди виконують для "Лісів України" підряди на мільярди гривень — аудитори

Деякі підприємства нібито висадили мільйони дерев, не маючи жодного співробітника

Європарламент планує відхилити пропозиції Єврокомісії щодо послаблення СВАМ
Європарламент планує відхилити пропозиції Єврокомісії щодо послаблення СВАМ

Розрахунки для країн з невідомої поки групи ризику будуть проводити за стандартними значеннями викидів замість реальних