Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн закликала створити новий фінансовий інструмент для винагороди фермерів за захист природи.
Таку пропозицію вона зробила на DLD (Digital-Life-Design) Nature Conference – екологічній конференції, яка відбувалася 12-13 вересня у Мюнхені.
Посадовиця впевнена, що ЄС потрібні нові фінансові інструменти, щоб компенсувати фермерам додаткові витрати на сталий розвиток і винагородити їх за турботу про довкілля.
На думку фон дер Ляєн, це має бути "ефективна система винагород і стимулів" для надання грошей фермерам. За словами чиновниці, вона буде поєднуватися з "природними кредитами", щоб "створити ринок для відновлення нашої планети".
Компанії, які отримують вигоду від недоторканої природи – вона навела приклад чистої джерельної води та садів, що залежать від комах-запилювачів – повинні платити місцевим громадам за те, що вони зберігають їх недоторканими.
"Ми знаємо, що при правильних стандартах це може спрацювати, тому що ми робили це раніше. Тут, в Європі, ми вже маємо неймовірно ефективний ринок вуглецю", – пояснила президентка Єврокомісії.
Система “природних кредитів”, за словами політикині, надихається системою торгівлі квотами на викиди (СТВ) вуглекислого газу в ЄС. Вона навела приклад, що минулого року ціна на квоти на викиди CO2 в ЄС для енергетики та промисловості забезпечила скорочення викидів на 15%. СТВ також зібрала €180 млрд, які були реінвестовані в кліматичні проєкти та інновації. Урсула фон дер Ляєн впевнена, що "те ж саме має стосуватися і природних кредитів". Ці кредити стосуються захисту таких елементів природи як біорізноманіття, чисте повітря і вода.
У "стратегічних діалогах" фон дер Ляйєн, які велися протягом року із зацікавленими сторонами у галузі сільського господарства, їхні учасники дійшли висновку, що торгівля квотами на викиди вуглекислого газу для сільського господарства не є рішенням у короткостроковій чи середньостроковій перспективі.
Завершуючи свою промову, фон дер Ляєн сказала, що "ми інтенсивно працюємо з державами-членами над розробкою перших пілотних проєктів на підтримку цього процесу".
"Настав час винагородити тих, хто служить нашій планеті", – додала вона.
У квітні ЕкоПолітика розповідала, що Європарламент схвалив зниження кліматичних цілей для фермерів, щоб полегшити адміністративне навантаження на них. Пропозиція щодо пом’якшення правил Green Deal для аграріїв з’явилася у березні на тлі їхніх протестів по всій Європі протягом кількох місяців.