У Харкові на забрудненій нафтою річці встановили неефективні бони – екоактивіст

У Харкові на забрудненій нафтою річці встановили неефективні бони – екоактивіст

Катерина Бєлоусова

У річці Немишля вміст нафтопродуктів перевищує норму у 95 разів

У Харкові на забруднених нафтопродуктами річках встановили захисні бони, проте споруди на річці Немішля виявилися неефективними і пропускають нафтові плями далі за течією.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав екоактивіст Артем Приходько та опублікував відео поширення нафтових плям.

Він наголосив, що якби екоінспектори в першу добу перевірили сусідню з атакованою нафтобазою річку та озеро на наявність палива – забруднення можна було б локалізувати. Це б зменшило масштаби екологічного лиха.

Бони для локалізації забруднення почали встановлювати ще 14 лютого.

Раніше Приходько розповідав, що внаслідок ворожого обстрілу нафтобази 9 лютого у річки Харкова потрапило близько 1500 тонн пального. Для очищення водойм від забруднення знадобиться близько 30 тонн вугільного сорбенту, але в єдиного українського виробника є лише 2 тони.

Як повідомляє Суспільне, лабораторний аналіз проб води показав, що у річці Немишля вміст нафтопродуктів перевищує норму у 95 разів, а в інших річках – у 7-8 разів.

За словами виконувачки обов'язків начальниці Державної екологічної інспекції Харківщини Ольги Кузнєцової, регіону допомогають подолати наслідки ворожої атаки Одеса, Дніпро та Полтава. Так громади передають сорбенти та пластикові огородження-бони.

"Суму збитків від розливу нафтопродуктів ще не порахували. Але за першими аналізами проб води дуже велике перевищення викидів. Без сумніву, ми підрахуємо збитки, які завдали водним ресурсам, коли матимемо усі результати досліджень. Ці збитки будуть великими, тому що площа забруднення, за попередніми даними, складає близько 780 тисяч м2 поверхні води. Це станом на 13 лютого 2024 року", – сказала вона.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Харкові внаслідок ворожої атаки дронів-камікадзе 9 лютого на нафтобазу у річки Лопань, Немишля та Уди потрапили тисячі тонн дизельного пального і бензину. Екоактивіст Артем Приходько заявив, що місцева влада відреагувала на забруднення, яке може призвести до екокатастрофи, через 4 дні.

Читайте також
Забруднення Сейму та Десни: як це сталося та ситуація наразі
Забруднення Сейму та Десни: як це сталося та ситуація наразі

Загрози питному водопостачанню Києва на цей момент немає

Стало відомо, коли забруднені води Сейму дістануться до Чернігова
Стало відомо, коли забруднені води Сейму дістануться до Чернігова

Оперативні служби та відомства вживають необхідних заходів з очищення води

На Закарпатті відклали будівництво двох мініГЕС через спротив місцевих жителів
На Закарпатті відклали будівництво двох мініГЕС через спротив місцевих жителів

Профільне міністерство задовольнило звернення адвокатки громади