У Греції лісова пожежа випалила туристичний острів Родос: мешканці бʼють на сполох

У Греції лісова пожежа випалила туристичний острів Родос: мешканці бʼють на сполох

Катерина Бєлоусова

Жителі Родосу вважають, що влада занадто повільно реагувала на початок пожежі

У Греції на острові Родос сталася масштабна пожежа, яка близько тижня руйнувала острів, а також змусила евакуювати тисячі туристів та місцевих мешканців.

Пожежа поставила під загрозу добробут Родосу, адже майже 90% місцевої економіки залежить від туризму, через що жителі звинувачують уряд в недостатніх діях з приборкування вогню, повідомляє Guardian.

Пожежа сталася на тлі рекордно високих температур.

vesti.ua

Жителі Родосу розповіли, що відчувають, що влада занадто повільно реагувала на початок пожежі. В результаті чого, коли посилився вітер, вогонь поширився на населені пункти та туристичні зони, які живлять місцеву економіку.

"Уряд не відповів Роудсу негайно. Новини показали нам пожежі лише після шостого дня. Друзі дзвонили на телеканали, просили показати. Тут вогонь не припинявся", – розповіла жителька Родосу Анастасія Піссака.

vesti.ua

В матеріалі пояснили, що дохід Родосу базується на літньому сезоні, і якщо туристи не повернуться, то людям знадобиться підтримка уряду. 

vesti.ua

Віцемер та речник муніципалітету Родосу Константінос Тарасліас розповів, що багато місцевих жителів розлючені реакцією уряду. 

"Люди думають, що операція була зроблена не дуже швидко, і звинувачують усіх, кого можна – політиків, уряд, область, муніципалітет. Вони думають, що вони не воювали настільки, наскільки це можливо, але повірте мені, це неправда, тому що прибуло багато пожежних сил як з місцевих, так і з-за кордону", – сказав він.

За його словами, було задіяно понад 300 пожежників і 10 літаків та гелікоптерів. Але безпрецедентний характер вогню, що охопив туристичні райони, і сильний вітер ускладнили гасіння. Окрім того, мер вже звернувся до суду з проханням розслідувати причини пожежі, а також провів зустріч з грецькими міністрами, щоб обговорити підтримку бізнесу.

vesti.ua

Тарасліас додав, що на острові  220 тисяч місць у готелях, з яких на території пожежі знаходиться 10 тисяч. Тому закликав туристів повертатися.

Він підкреслив, що уряд планує винести уроки з лісових пожеж, включаючи краще планування на випадок екстремальних погодних умов і пожеж, а також підтримку людей у ​​захисті своєї власності від пожеж.

vesti.ua

Нагадаємо, у червні у США якість повітря в штаті Нью-Йорк стала однією з найгірших у світі через масштабні лісові пожежі у Канаді.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Іспанії в регіонах Валенсія та Арагон у березні спалахнула перша лісова пожежа 2023 року через яку вигоріло понад 4 000 гектарів лісу.

Теги: ,
Читайте також
Через суху погоду на лівобережжі Херсонщини горіли плавні
Через суху погоду на лівобережжі Херсонщини горіли плавні

Внаслідок пожежі гинуть рідкісні види рослин та тварин, а продуктами горіння забруднюється атмосфера

У 2023 році в ЄС понад півмільйона гектарів лісу було знищено пожежами
У 2023 році в ЄС понад півмільйона гектарів лісу було знищено пожежами

Площа вигорілих територій удвічі перевищує площу Люксембургу

Кількість пожеж на Полтавщині у 2024 році виросла на 75%
Кількість пожеж на Полтавщині у 2024 році виросла на 75%

Рятувальники нагадують алгоритм дій у разі виникнення лісових, степових, торф’яних пожеж