У Греції на острові Родос сталася масштабна пожежа, яка близько тижня руйнувала острів, а також змусила евакуювати тисячі туристів та місцевих мешканців.
Пожежа поставила під загрозу добробут Родосу, адже майже 90% місцевої економіки залежить від туризму, через що жителі звинувачують уряд в недостатніх діях з приборкування вогню, повідомляє Guardian.
Пожежа сталася на тлі рекордно високих температур.
Жителі Родосу розповіли, що відчувають, що влада занадто повільно реагувала на початок пожежі. В результаті чого, коли посилився вітер, вогонь поширився на населені пункти та туристичні зони, які живлять місцеву економіку.
"Уряд не відповів Роудсу негайно. Новини показали нам пожежі лише після шостого дня. Друзі дзвонили на телеканали, просили показати. Тут вогонь не припинявся", – розповіла жителька Родосу Анастасія Піссака.
В матеріалі пояснили, що дохід Родосу базується на літньому сезоні, і якщо туристи не повернуться, то людям знадобиться підтримка уряду.
Віцемер та речник муніципалітету Родосу Константінос Тарасліас розповів, що багато місцевих жителів розлючені реакцією уряду.
"Люди думають, що операція була зроблена не дуже швидко, і звинувачують усіх, кого можна – політиків, уряд, область, муніципалітет. Вони думають, що вони не воювали настільки, наскільки це можливо, але повірте мені, це неправда, тому що прибуло багато пожежних сил як з місцевих, так і з-за кордону", – сказав він.
За його словами, було задіяно понад 300 пожежників і 10 літаків та гелікоптерів. Але безпрецедентний характер вогню, що охопив туристичні райони, і сильний вітер ускладнили гасіння. Окрім того, мер вже звернувся до суду з проханням розслідувати причини пожежі, а також провів зустріч з грецькими міністрами, щоб обговорити підтримку бізнесу.
Тарасліас додав, що на острові 220 тисяч місць у готелях, з яких на території пожежі знаходиться 10 тисяч. Тому закликав туристів повертатися.
Він підкреслив, що уряд планує винести уроки з лісових пожеж, включаючи краще планування на випадок екстремальних погодних умов і пожеж, а також підтримку людей у захисті своєї власності від пожеж.
Нагадаємо, у червні у США якість повітря в штаті Нью-Йорк стала однією з найгірших у світі через масштабні лісові пожежі у Канаді.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Іспанії в регіонах Валенсія та Арагон у березні спалахнула перша лісова пожежа 2023 року через яку вигоріло понад 4 000 гектарів лісу.