У Франції почнуть виробляти сонячні панелі нового покоління shutterstock

У Франції почнуть виробляти сонячні панелі нового покоління

Катерина Бєлоусова

Технологія дозволить збільшити ефективність СЕС з 23% до 30%

У Франції компанія France PV Industrie запустила виробництво високоефективних сонячних панелей нового покоління з використанням традиційного кремнію та нового матеріалу перовскіту.

Пілотну виробничу потужність на 200 МВт планують запустити у 2025 році, повідомляє Energy Voice.

В матеріалі пояснили, що тандемні блоки поєднуватимуть довговічність блоків на основі кремнію поточного покоління з абсолютно новою технологією. Наразі компанія залучила 9,3 мільйона євро державних коштів на фінансування проєкту.

Зазначається, що потужність заводу планують збільшити до 1 ГВт у 2027 році та 5 ГВт до 2030 року. Зараз компанія експлуатує дві виробничі лінії потужністю 250 МВт на своєму заводі в Дінсхайм-сюр-Брюш.

В компанії пояснили, що France PV Industrie допоможе виробляти більш ефективні сонячні панелі на місцевому рівні у Франції.

"Це технологічна революція, яка не тільки дозволяє нам досягти 30% ефективності на рівні фотоелектричних модулів у порівнянні з найкращою ефективністю, яку зараз досягають традиційні технології (23% або близько того), але також зменшує споживання енергії та матеріалів, необхідних для виробництва, і використовує матеріали з переробки", – сказав керуючий директор IPVF Рох Дроздовскі-Стрель.

Зазначається, що вартість пілотної лінії сягнула 15 мільйонів євро, а демонстраційна потребуватиме 50 мільйонів євро фінансування. Очікується, що досягнення цільового показника 5 ГВт до 2030 року коштуватиме близько 1 мільярда євро.

В матеріалі додали, що технологію розробляли близько 9 років. Наразі вона досягла достатнього рівня зрілості, щоб розпочати її широкомасштабну індустріалізацію.

Зазначається, що Франція планує збільшити сонячні потужності до 48 ГВт до 2030 року та 140 ГВт до 2050 року.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Китаї корпорація China Three Gorges (CTG) запустила першу у світі сонячну електростанцію в якій замість кремнію використовують мінерал перовськіт.

Похожие материалы
Франція збільшила сонячні потужності до 20 ГВт
Франція збільшила сонячні потужності до 20 ГВт

Потужність сонячних проєктів, які очікують підключення до мережі, досягла 22,4 ГВт

У Німеччині закриють останній великий завод з виробництва сонячних панелей
У Німеччині закриють останній великий завод з виробництва сонячних панелей

У 2023 році завод виробив сонячних панелей на 650 МВт, що склало близько 5% встановленої потужності у Німеччині