У Китаї запустили першу у світі безкремнієву сонячну електростанцію

У Китаї запустили першу у світі безкремнієву сонячну електростанцію

Катерина Бєлоусова

Перовськітні матеріали потенційно мають кращий коефіцієнт корисної дії

У Китаї корпорація China Three Gorges (CTG) запустила першу у світі сонячну електростанцію в якій замість кремнію використовують мінерал перовськіт.

Потужність нової станції сягає 1 МВт, передає Liga.net.

"Перовськіт, який є новим матеріалом для сонячних елементів, пропонує такі переваги, як висока ефективність, стабільність і низька вартість, це майбутній напрям розвитку сонячних панелей", – розповіли у CTG.

Зазначається, що для виготовлення традиційних сонячних панелей використовують кремній. Перовськітні матеріали, як і кремній, мають напівпровідникові властивості, але потенційно мають кращий коефіцієнт корисної дії. Також цей мінерал дешевий та легкий у виготовленні. Він має таку ж кристалічну структуру, що й титанат кальцію.

В матеріалі додали, що унікальна сонячна електростанція розташована в північному автономному регіоні Внутрішня Монголія і складається з 11 200 сонячних панелей. Її площа сягає 27 000 м2.

Нагадаємо, у Китаї запустили найбільшу у світі сонячну електростанцію Huadian Tianjin Haijing на 1000 МВт. СЕС розташована на водоймі соляного родовища, а проєкт охоплює інтегрований видобуток солі виробництва електроенергії та рибальства.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Іспанії енергетична компанія Soleolico створила першу у світі вітрову турбіну з сонячними панелями, продуктивність якої на 25% вище, ніж і інших вітрових турбін.

Читайте також