Фахівці Всесвітнього фонду природи (WWF) випустили у Дунай 10 тисяч мальків стерляді.
Про це йдеться у повідомленні на сторінці "WWF-Україна" у Facebook.
Як зазначають, стерлядь прісноводна ー червонокнижний представник родини осетрових, яка стала рідкісною через браконьєрський вилов, руйнування місць для нерестовищ та перешкоджання шляхів міграції греблями.
"Ми прагнемо зберегти осетрових в Україні, тож вивчили вдалий досвід колег WWF-Bulgaria та вперше відпрацювали покроковий алгоритм успішного зариблення", – розповіли у фонді.
Мальків відповідного популяційного походження необхідно було виростити з дотриманням усіх санітарних норм. Для цього фахівці фонду звернулися до Одеського осетринницького комплексу, який може забезпечити відтворення осетрових, що походять з дельти річки Дунай і Північно-Західної частини Чорного моря.
"Саме тут для WWF-Україна виростили 10 тисяч мальків стерляді прісноводної (Acipenser ruthenus) дунайського походження. З народження малюків годували їжею природного походження, характерною для майбутньої середи їхнього перебування ー личинками хірономід та мотилем. Це забезпечило малятам легку адаптацію, коли вони потрапили у Дунай", – наголосили у повідомленні.
Крім того, на сторінці WWF-Україна розмістили відео, на якому рибкам 44 дні.
В подальшому фонд планує продовжувати непростий процес зариблення Дунаю. Небайдужих закликають стежити за оновленнями на сторінці WWF-Україна у Facebook.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла про те, що на Хаджибейському лимані в Одеській області вкотре зафіксували масовий мор риби та креветок.