У центрі Києва з'явилася стіна з моху, яка очищує повітря. Фото

У центрі Києва з'явилася стіна з моху, яка очищує повітря. Фото

Олена Яценьо

Екомодуль еквівалентний 275 деревам

У київському сквері Небесної сотні встановили moss-модуль, який очищає повітря в радіусі 50 метрів, а також зменшує міський шум.

Про появу такої інноваційної конструкції в центрі столиці повідомила компанія “ЕСКА Капітал”, яка реалізувала цей соціальний проєкт з екологами із “Зеленої хвилі”.

Зазначається, що модуль із мохом очищає повітря в радіусі 50 метрів навколо себе, вловлює оксид азоту та діоксид вуглецю (до 240 метричних тонн на рік), зменшує кількість пилу й шуму.

Який вигляд має moss-модуль

Складається модуль із вертикальної стіни з мохом і лави, до якої та кріпиться. Усередині міститься металевий каркас. Зовні він покритий деревом і світло-сірим композитом. Мох кріпиться до спеціального агроволокна та зволожується автономною системою поливу, яка вбирає дощову воду і за потреби — віддає моху.

Окрім того, лавку зробили ергономічною, щоб на ній було комфортно сидіти.

Загалом вартість робіт становить понад 70 тис. грн.

Де розташований екомодуль

Модуль розмістили на окраїні скверу, бо мох любить тінь. Точна адреса – вулиця Михайлівська, 24а. Це між Софіївським і Михайлівським соборами, між готелями "Хаят" і "Континенталь".

Раніше, у 2020 році, у Києві вже встановлювали схожий модуль на Поштовій площі, та, оскільки набережна Дніпра відкрита й незатінена, його довелося прибрати.

Про технологію

Цю технологію для боротьби із забрудненим повітрям вигадали німецькі вчені з компанії Green City Solutions.
Уперше схожі модулі встановили 2018 року в Лондоні, пізніше – у Берліні, Парижі, Брюсселі, Амстердамі, Гонконзі й Осло. Досвід показав, що moss-модуль очищує повітря, як 275 дерев (тобто цілий парк).

Як пояснили вчені, це відбувається завдяки біологічним властивостям моху, який має набагато більшу площу листя, ніж будь-яка інша рослина, тож є чудовим природним фільтром.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що у столичному Ботанічному саду імені Олександра Фоміна, що біля станції метро "Університет", з'явилася унікальна екоальтанка. Ажурну лавочку зробили зі 150 кг переробленого пластику, або 75 тисяч кришечок, й обладнали сонячними батареями та USB-портами.

Читайте також
Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації
Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації

Спеціалісти запевняють, що така ситуація є типовою для осіннього періоду

У Києві знову погіршилася якість повітря
У Києві знову погіршилася якість повітря

Це пов’язують із пожежами та несприятливими метеоумовами