У Бразилії штрафи за екологічні злочини підвищили в 50 разів

У Бразилії штрафи за екологічні злочини підвищили в 50 разів shutterstock
Олена Яценьо

Раніше лідер латиноамериканської країни критикував практику екологічних штрафів

Президент Бразилії Жаїр Болсонар підписав указ про підвищення штрафів за екологічні злочини. Максимально можливий штраф зросте в 50 разів

Такий захід спрямований на захист тропічних лісів Амазонки від вирубування, повідомляє Reuters.

Постанова посилює відповідальність за підробку документів для приховування незаконних рубок. Зокрема, внесення незаконно видобутої деревини в ланцюжки поставок спричинить додаткове стягнення в 300 бразильських реалів (приблизно $59) за кубометр, а максимально можливий штраф зросте з 1 млн до 50 млн реалів ($10,2 млн).

Раніше лідер латиноамериканської країни Жаїр Болсонар критикував практику екологічних штрафів. Обіцянки зменшити регуляційне навантаження на бразильських фермерів стали частиною передвиборчої кампанії політика на президентських виборах у 2018 році.

За словами експертів, збереження Амазонки, найбільшого у світі тропічного лісу, має надзвичайне значення для запобігання катастрофічним змінам клімату через величезну кількість вуглецю, що спричиняє потепління клімату.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що найбільші бренди одягу, серед яких Adidas, Prada, Zara, звинуватили в причетності до вирубування лісів Амазонки, попри їхню участь у програмах із мінімального шкідливого впливу на довкілля.

Читайте також
Громади Харківщини відмовляють екологам у створенні заповідних територій
Громади Харківщини відмовляють екологам у створенні заповідних територій

В ОДА навіть пішли на порушення закону, не надаючи ні зауважень, ні схвалення клопотань

Попри обіцянки не нищити ліс під ЛЕП у Карпатах, лісівники продовжили вирубку
Попри обіцянки не нищити ліс під ЛЕП у Карпатах, лісівники продовжили вирубку

Менш ніж за тиждень було "очищено" від дерев понад 1 га території, де живуть червонокнижні тварини

Яким буде "Чорний Ліс" — перший нацпарк Кіровоградської області?
Яким буде "Чорний Ліс" — перший нацпарк Кіровоградської області?

Науковці обґрунтували необхідність захисту цих територій ще 100 років тому