На ділянці площею 20 га, яка належить Білоозерському національному парку на території Київської та Черкаської областей, екоактивісти виявили незаконні посіви сої.
Про це члени Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ), які постійно моніторять дотримання вимог природоохоронного законодавства щодо об’єктів природно-заповідного фонду, повідомили у Facebook.
Вони проінформували, що поліція відкрила нове кримінальне провадження № 12024116240000144 за ст. 197-1 КК України "Самовільне зайняття земельної ділянки" за фактом незаконного вирощування сої у кварталах 5 та 12 національного парку “Білоозерський”. Активісти стверджують, що посіви знаходяться “прямо проти контори дирекції парку”. Вони наголосили, що така діяльність керівництва установи грубо порушує вимоги закону “Про природно-заповідний фонд України”.
Також у КЕКЦ розповіли, що Білоозерський національний парк підпорядкований Державному управлінню справами Офісу президента України (ДУС). Саме у цьому активісти вбачають головну причину “постійного браконьєрства в парку з боку його адміністрації”.
“ДУСя не є природоохоронним органом, а органом господарським, і тому зовсім не зацікавлена в охороні унікальних вікових лісів парку”, – говорять фахівці центру.
Тому вони наполягають на передачі “Білоозерського” у підпорядкування Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України.
Нагадаємо, раніше ЕкоПолітика вже писала про порушення природоохоронного законодавства у Білоозерському національному парку. Так, у травні активісти КЕКЦ зафіксували масове незаконне знесення та вивіз вікових дубів. У червні вони разом із поліцією знайшли у заповідній зоні національного парку “Білоозерський” ще 20 зрубаних вікових дубів. А на початку листопада природоохоронці центру спільно з поліцією спіймали на незаконній порубці самих працівників нацпарку.