У Берліні запустили Міжнародну платформу дій для зеленого відновлення України  facebook.com/EnvironmentalofUkraine

У Берліні запустили Міжнародну платформу дій для зеленого відновлення України 

Ганна Велика

Очільник Міндовкілля стверджує, що вона створить всі умови для започаткування та ефективної діяльності нових проєктів у сфері “зеленого” відновлення в Україні

Під час Міжнародної конференції із відновлення України Ukraine Recovery Conference-2024 (URC2024) була підписана угода про створення Міжнародної платформи дій для зеленого відновлення України. Також були укладені угоди, меморандуми і контракти в енергетичній сфері, які допоможуть Україні у перспективі побудувати 1 ГВт генеруючих потужностей.

Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та перша віцепрем’єр-міністерка економіки Юлія Свириденко.

Ідею створення платформи у жовтні 2023 року висловила міністерка екології, захисту довкілля, ядерної безпеки та захисту споживачів Німеччини Штеффі Лемке. А тепер вона отримала своє реальне втілення: спільну заяву про запуск платформи підписали заступник Генсекретаря, виконавчий секретар Європейської Економічної Комісії ООН Тетяна Молчан, виконавча директорка UN Environment Programme Інгер Андерсен та Генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку Матіас Корман.

За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, платформа стане ефективним механізмом для залучення досвіду та експертного потенціалу провідних країн світу до зеленого відновлення України, а також осередком обміну новітніми напрацюваннями та ідеями.

Федеральне міністерство екології, захисту довкілля, ядерної безпеки та захисту споживачів Німеччини вже заявило про фінансову підтримку Міжнародної платформи дій для зеленого відновлення України у сумі €5 млн.

Також віцепрем’єр-міністерка економіки Юлія Свириденко розповіла, що за результатами конференції URC2024 вже є низка компаній, які готові заходити на український ринок й допоможуть у перспективі побудувати 1 ГВт генеруючих потужностей. При цьому обсяг потенційних інвестицій може скласти €500-700 млн.

У березні ЕкоПолітика повідомляла про презентацію дослідження щодо потреб стійкого та екологічно свідомого відновлення державної економіки.

Також ми розповідали, що у Вільнюсі відбулася Ukraine Green Recovery Conference – чотириденна конференція "Зелене відновлення України", під час якої обговорили поточну екошкоду від війни, а також стратегії та конкретні рішення для зеленого відновлення.

Читайте також
В Україні обговорили, як зробити процес післявоєнного відновлення економіки зеленим
В Україні обговорили, як зробити процес післявоєнного відновлення економіки зеленим

Відбулася презентація дослідження щодо потреб відновлення державної економіки

Україна передала Єврокомісії План з Ukraine Facility: ключові реформи зеленого переходу
Україна передала Єврокомісії План з Ukraine Facility: ключові реформи зеленого переходу

Реформи передбачають створення ринку квот на викиди забруднюючих речовин

Уряд затвердив план реформ для Ukraine Facility
Уряд затвердив план реформ для Ukraine Facility

Реалізація плану дозволить отримати €16 мільярдів у 2024 році

Низка країн ЄС досягли енергетичної цілі сталого розвитку раніше 2030 року
Низка країн ЄС досягли енергетичної цілі сталого розвитку раніше 2030 року

Швеція, Фінляндія та Латвія отримують 40% енергії з відновлюваних джерел