У 2022 році Південна Африка стала найбільш залежною від вугілля країною, на яке припадало 69% споживання первинної енергії, а Китай та Індія – найбільшими споживачами вугілля в абсолютному вираженні.
На енергетичний сектор Китаю припадає третина світового споживання вугілля, а Індія має стати світовим лідером у зростанні споживання вугілля протягом наступних років, повідомляє Elements.
Зазначається, що у 2022 році світове споживання вугілля вперше перевищило 8 мільярдів тонн за рік. Попри глобальний зелений перехід та скорочення викидів, на викопне паливо все ще припадає понад 80% споживання первинної енергії в усьому світі. Вугілля, найдоступніше енергетичне паливо у світі, також є найбільшим джерелом пов’язаних з енергією викидів CO2.
В матеріалі підкреслили, що, окрім виробництва енергії, вугілля використовують для виробництва чавуну, сталі та цементу.
Проте у розвинених країнах спостерігається значне зменшення споживання вугілля. У США цей показник впав на 50% порівняно з 2010 роком.
Аналогічна тенденція спостерігається і в ЄС. Так у Німеччині вугільна генерація забезпечила 18,9% загального споживання енергії, зокрема через збільшення на тлі енергетичної кризи. У 2012 році цей показник сягав 24,9%.
“Оскільки споживання вугілля в розвинених країнах падає, але залишається стабільним у країнах з економікою, що розвивається, Міжнародне енергетичне агентство прогнозує , що попит на вугілля залишиться на рівні 2022 року до 2025 року, коли почне падати”, – зазначили у матеріалі.
Нагадаємо, нова доповідь Організації Об'єднаних Націй показала, що викиди вуглецю до 2030 року скоротяться на 2% від рівня 2019 року, хоча за Паризькою угодою мали б скоротитися на 43%.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження американських вчених показало, що світ перебуває на ранній стадії надзвичайної кліматичної ситуації та перевищить рівень глобального потепління на 1,5°C до 2030 року та на 2°C до 2050.