Українців закликали допомогти домашнім тваринам легше пережити літню спеку, адже коти, собаки та інші улюбленці також страждають від високих температур.
На сторінці у Facebook Рівненський обласний центр з гідрометеорології зібрав ТОП-10 порад про те, як допомогти домашнім тваринам пережити спеку.
- Прогулянка у найкомфортніший час доби;
В повідомленні радять виводити собак та котів на прогулянку коли вже, або ще, не так жарко. Окрім того, варто скоротити час вуличної прогулянки і фізичні навантаження та придумати розваги вдома.
- Надавати перевагу прогулянці по траві, а не на асфальті;
Зазначається, що асфальт може сильно нагріватися на сонці, а тварина ходить по ньому голими лапами. Поверхні з рослинністю набагато прохолодніші.
- Придбати охолоджуючий жилет;
- Ніколи не залишати тварину в закритому авто, навіть ненадовго, навіть з відкритим вікном, навіть не під прямим сонцем;
- Протягом дня змочувати лапки і морду улюбленця холодною водою;
Фахівці радять не мочити голову та спину тварини, адже волога шерсть завдасть більше дискомфорту. Проте можна завести охолоджене простирадло або вологий рушник, або спеціальний охолоджуючий килимок.
- Охолоджувати приміщення;
В повідомленні зауважили, що не варто відкривати вікна, з яких тварина може випасти.
- Поставити для тварини мисочки з холодною водою та заморозити ласощі, наприклад, паштет;
- Не голити тварину;
“Хутро тваринам потрібно зокрема і для охолодження, а ще воно захищає від сонячних опіків. А ось ретельно вичісувати тварину від зайвого підшерстку і справді не зашкодить”, – йдеться у повідомленні.
- Стежити за станом тварини;
В повідомленні радять слідкувати за симптоми теплового удару, а саме задишкою, млявістю, занепокоєнням, розладами травлення. У разі їхнього виникнення варто віднести тварину у прохолодне затінене місце, дати холодної води, прикласти вологі рушники. Після цього потрібно звернутися до ветеринара.
- Розставити миски з водою для вуличних тварин.
Нагадаємо, у Києві встановили охолоджувальні рамки-розпилювачі, які допоможуть містянам комфортніше перенести літню спеку.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, зоозахисники підготували поради для українців про те, як почати допомагати тваринам.