Тисячі екоактивістів руху Fridays For Future влаштували скоординований "глобальний кліматичний страйк", з закликом щодо відшкодування шкоду для постраждалих від кліматичної катастрофи.
Страйки були заплановані в 450 містах по всій Азії, Африці та Європі за 6 тижнів до кліматичного саміту Cop27, повідомляє The Guardian.
“Останні місяці ми спостерігаємо смертоносні повені , що охопили значні частини Пакистану, лісові пожежі спустошують Північну Африку, Європу та Північну Америку, а також рекордні хвилі спеки у Великобританії та Індії”, – зазначили в матеріалі.
На кліматичному саміті країни, що розвиваються, планують вимагати компенсації за руйнування будинків, інфраструктури та засобів до існування, пов’язане з кліматом. Екоактивісти вимагають від багатих країн заплатити за шкоду, яку глобальне потепління завдає бідним.
"Ми страйкуємо в усьому світі, тому що відповідальні уряди все ще роблять занадто мало для кліматичної справедливості", — сказала Дар’я Сотоодех, речниця відділу групи в Німеччині.
"Одного разу мій будинок може затопити, — сказала 15-річна Пак Че Юн, одна з близько 200 учасників протесту в Сеулі, Південна Корея. – Я живу з відчуттям кризи, тому я вважаю, що важливіше донести свої занепокоєння до уряду, щоб вжити превентивних заходів, а не ходити до школи".
Найбільший страйк відбувся в Берліні. За оцінками поліції німецької столиці, 20 000 людей взяли участь у мітингу із закликом до свого уряду створити фонд у €100 мільярдів для подолання кліматичної кризи.
В столиці Демократичної Республіки Конго Кіншасі зібралося близько 400 молодих активістів, які скандували "Дій на користь Африки, захисти нашу планету". А у Римі, Італія, до страйку долучилися 5 тисяч молодих людей.
В матеріалі зазначили, що наразі Данія є єдиною багатою країною, яка збільшила фінансування проблеми "втрат і шкоди" через катастрофи, пов’язані з кліматом. На асамблеї ООН цього тижня вона заявила, що надасть 100 мільйонів датських крон (близько €13,5 млн) для її вирішення.
"Колонізатори та капіталісти є основою кожної системи гноблення, яка спричинила кліматичну кризу, і деколонізація з використанням інструменту кліматичних репарацій є найкращим видом кліматичних заходів", – йдеться в заяві на вебсайті Fridays For Future.
Молодіжний рух Fridays For Future виник у 2018 році, натхненний самотніми протестами Грети Тунберг біля парламенту Швеції. Він досяг свого піка в листопаді 2019 року, коли 4 мільйони людей взяли участь у 4500 акціях по всьому світу в одну п’ятницю.
Нагадаємо, аналітики очікують, що COP27 призведе до багатьох дебатів навколо втрат і збитків – тобто, хто повинен платити за шкоду, спричинену зміною клімату.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, напередодні кліматичного саміту ООН COP27, який відбудеться 7 листопада 2022 року в Шарм-ель-Шейх, Єгипет, зростає напруження щодо виплати компенсації за збитки, завдані найбіднішим людям світу через зміну клімату.