У червні світові потужності вітрової енергетики сягнули 1 ТВт, на що знадобилося 40 років.
За прогнозами Глобальної вітроенергетичної ради (GWEC), щоб подвоїти цей показник знадобиться 7 років, повідомляє Electrek.
Зазначається, що за попередніми прогнозами 1 ТВт вітрових потужностей світ мав досягнути до кінця 2023 року. Більш швидке досягнення цього показника стало можливим, зокрема, завдяки нещодавно завершеним вітроенергетичним проєктам у Китаї, США, Європі та Марокко.
“Хоча це величезне досягнення, воно все ще є лише невеликою частиною того, що ми маємо створити в найближчі роки, щоб декарбонізувати нашу планету”, – сказав голова GWEC Джонатан Коул.
Він підкреслив, що для того, щоб запобігти кліматичній катастрофі з руйнівним впливом на громади та екосистеми в усьому світі необхідно швидко трансформувати економіки. Для досягнення нульових викидів до 2050 року вітрові потужності мають зрости до 8 ТВт.
“Немає часу і не потрібно зволікати”, – зазначив він.
Нагадаємо, аналіз дослідників “чистої” енергії з BloombergNEF показав, що темпи зростання галузі вітроенергетики у 2022 році впали до найнижчого рівня за три роки. Сповільнення розвитку повʼязане зі стрімким зростанням витрат та змінами у державних політиках.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Україна з початку повномасштабного вторгнення побудувала більше потужностей вітрової енергетики (114 МВт на Тілігульській ВЕС) ніж Велика Британія (1 МВт у Стаффордширі).