Суд змусив водоканал з Полтавщини заплатити мільйон гривень за екопорушення

Суд змусив водоканал з Полтавщини заплатити мільйон гривень за екопорушення Pexels
Катерина Бєлоусова

Підприємство не відшкодовувало збитки добровільно

Господарський суд Полтавської області забовʼязав комунальне підприємство "Водоканал Плюс" з міста Кобеляки відшкодувати близько 1,1 мільйона гривень збитків.

Підприємство викачувало воду з 13 підземних водних свердловин без спеціального дозволу з початку 2018 року до 2020, повідомляє Державна екологічна інспекція у Facebook.

В пресслужбі підкреслили, що екоінспектори виявили порушення під час позапланової перевірки та предʼявили ККП "Водоканал Плюс" претензії щодо добровільної сплати на загальну суму 1 091 141,55 гривні.

Зазначається, що підприємство не відшкодовувало збитки добровільно, тому екоінспектори звернулися до Решетилівської окружної прокуратури для захисту інтересів держави в суді.

В повідомленні наголосили, що суд задовільнив позов прокурора у повному обсязі.

Нагадаємо, суд змусив державне підприємство "Дубноводоканал", що на Рівненщині, відшкодувати 1,6 мільйона гривень збитків за скид стічних вод в річку Іква. Екоінспектори виявили порушення у лютому 2020 року.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Черкаській області комунальне підприємство міста Чигирин відшкодувало понад 403 тисячі гривень збитків за забір підземних вод без спеціального дозволу. Порушення виявили у березні 2020 року.

Читайте також
У київському озері Кирилівське виявили нові витоки нафтопродуктів
У київському озері Кирилівське виявили нові витоки нафтопродуктів

Це помітили під час очищення берегової лінії та рослинності

Організатори злочинних джипінг-турів у Яремчі блокували роботу екоінспекції
Організатори злочинних джипінг-турів у Яремчі блокували роботу екоінспекції

Так у місті відреагували на роботу екоінспекторів та поліції для виявлення порушників

Уряд виділив майже 50 млн грн на терміновий аварійний ремонт дамби на Дунаї
Уряд виділив майже 50 млн грн на терміновий аварійний ремонт дамби на Дунаї

Вже існує загроза затоплення артезіанських свердловин та аграрних угідь