Суд змусив “Ліси України” привести до ладу заповідник, де видобували бурштин

Суд змусив “Ліси України” привести до ладу заповідник, де видобували бурштин

Катерина Бєлоусова

У заказнику почала відновлюватися рослинність після незаконного видобування бурштину

На Житомирщині суд визнав протиправною бездіяльність держпідприємства “Ліси України” щодо збереження гідрологічного заказника місцевого значення "Речиця" на Житомирщині, де незаконно видобували бурштин.

Підприємство зобовʼязали встановити межі заказника та закріпити їх в натурі, без чого неможливо забезпечити належну охорону заказника, повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

Зазначається, що заказник площею 120 гектарів знаходиться в Олевській територіальній громаді. Його створили у 1984 році для збереження на Поліссі болотного масиву – регулятора рівня ґрунтових вод. У заказнику ростуть чагарники журавлини болотяної, багна болотяного та інші цінні види лікарських рослин.

1.zt.ua

1.zt.ua

За висновками екологів, у заказнику відбувається процес первинного сингенезу, тобто відновлення рослинного покриву, пошкодженого незаконним видобуванням бурштину. У такий період надзвичайно важливе встановлення особливого режиму охорони ландшафтного комплексу.

“Прокуратура звернулася до суду та обґрунтувала необхідність вжиття невідкладних заходів для відтворення, охорони, захисту та збереження гідрологічного заказника, який є національним надбанням. Житомирський окружний адміністративний суд підтримав позицію прокуратури”, – розповіли у пресслужбі.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів відмовило в погодженні видобутку бурштину на ділянці "Копищанська" на Житомирщині, що оточена Поліським заповідником та заказником "Урочище Гала".

Читайте також
На Волині прокуратура через суд скасувала наказ Держгеонадр і захистила від знищення заказник
На Волині прокуратура через суд скасувала наказ Держгеонадр і захистила від знищення заказник

Позов проти відомства та суб’єкта господарювання прокурори подали на початку травня 2024 року

В Міндовкіллі відреагували на скандал довкола законопроєкту №11024 про заповідники
В Міндовкіллі відреагували на скандал довкола законопроєкту №11024 про заповідники

Відомство пояснило, для чого внесли зміни у закон про природоохранні об'єкти

Активісти б’ють на сполох: лісівники нищать Канівський заповідник
Активісти б’ють на сполох: лісівники нищать Канівський заповідник

Указ про його розширення з 2010 року ще не виконаний повністю