Суд змусив підприємство на Миколаївщині сплатити 2,8 млн грн штрафу sw.dei.gov.ua

Суд змусив підприємство на Миколаївщині сплатити 2,8 млн грн штрафу

Олена Яценьо

Підприємство відмовилося відшкодувати збитки в добровільному порядку

На Миколаївщині приватне акціонерне товариство "Первомайське дорожнє ремонтно-будівельне управління" відшкодувало понад 2,8 мільйона гривень збитків за забруднення повітря.

Про це у вівторок, 1 лютого, повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Південно-Західного округу.

За даними екоінспекції, у 2017 році співробітники ДЕІ провели планову перевірку підприємства щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів, поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами.

У результаті перевірки встановили, що підприємство провадило свою діяльність без дозволу на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря, що є порушенням статей 10, 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря", статті 40 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища".

Зазначене порушення спричинило збитки державі в сумі 2 815 114,23 гривні.

Оскільки підприємство проігнорувало претензію щодо добровільного відшкодування збитків, питання стягнення заборгованості вирішили в судовому порядку – у листопаді 2020 року позовні вимоги було задоволено.

Наприкінці січня 2022 року в рамках виконавчого провадження суму збитків було стягнуто в повному обсязі.

Раніше ЕкоПолітика писала, що співробітники Державної екологічної інспекції оштрафували на 439 тис. грн котельні "Теплопостачання міста Одеси", які працювали без дозволу на викиди