Студенти КПІ почали перетворювати “одноразки” на допомогу саперам

Студенти КПІ почали перетворювати “одноразки” на допомогу саперам
Катерина Бєлоусова

Розмінування України триватиме роками, а потреба в металошукачах висока

Студенти Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського збирають використані одноразові електронні сигарети для підтримки лабораторії з виготовлення міношукачів.

Використані вейпи можна приносити в мережу магазинів Rozetka, повідомляє EcoKPI у Telegram.

Автори зазначили, що “одноразки” допомагають робити лабораторію незалежною від відключень світла.

t.me/ecokpi

В повідомленні розповіли, що випускник КПІ Роман Коваль самотужки збирає металошукачі, які не поступаються німецьким. Окрім того, такі металошукачі доступніші за ціною. Їх передають Державній службі з надзвичайних ситуацій.

“Десятки його металошукачів вже допомагають саперам розміновувати Київщину та Чернігівщину”, – зазначили активісти благодійного фонду “Солом’янські котики”.

Активісти наголосили, що розмінування України триватиме роками, а потреба в металошукачах висока.

Нагадаємо, влітку 2022 року студенти КПІ почали збирати використані одноразові електронні сигарети, щоб перетворювати їх на елемент системи скидання дронів, які потім відправляють на допомогу Збройним силам України.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Києві зоозахисники збирають використані одноразові електронні сигарети (вейпи), щоб освітлювати вольєри своїх підопічних.

Читайте також
Забруднення може зрости до 10 разів: у НАН дослідили вплив війни на повітря
Забруднення може зрости до 10 разів: у НАН дослідили вплив війни на повітря

На якість повітря впливають російські атаки, зупинення промисловості та навіть масове використання генераторів на дизпаливі

Чотири роки екоциду: росія завдала українській природі збитки на майже 6,4 трлн грн
Чотири роки екоциду: росія завдала українській природі збитки на майже 6,4 трлн грн

Через ворога Україна не контролює 20% своїх лісів та заповідників

Ворог окупував 272 тис. га морських заповідників України – НАН  
Ворог окупував 272 тис. га морських заповідників України – НАН  

Серед підконтрольних Україні заказників найбільш руйнівного впливу зазнав "Острів Зміїний"

Ворог практично знищив Кінбурнську косу на Миколаївщині – речник ВМС ЗСУ
Ворог практично знищив Кінбурнську косу на Миколаївщині – речник ВМС ЗСУ

Бойові дії завдають непоправної шкоди екосистемам Чорного моря – від заповідних земель до флори й фауни