Стартап Bactery розробив спосіб отримання чистої енергії за допомогою бактерій ґрунту shutterstock

Стартап Bactery розробив спосіб отримання чистої енергії за допомогою бактерій ґрунту

Ганна Велика

Ферми отримають дешеву та стійку енергію

Британський стартап Bactery розробив екологічно чисту технологію ґрунтових акумуляторних батарей. Вона використовує електрони, які виробляють ґрунтові бактерії в процесі своєї життєдіяльності.

Про цю новітню розробку розповідає Euronews.

Батареї Bactery, що живляться від бактерій, створені на основі “ґрунтових мікробних паливних елементів” (soil microbial fuel cells – SMFCs). Вони вловлюють енергію від природних хімічних реакцій, що відбуваються в ґрунтових мікроорганізмах.

Вуглецеві електроди розміщують у ґрунті та підключають до зовнішнього контуру. Ця система передає електрони, які генерують певні бактерії, коли вони споживають органічні сполуки з ґрунту, перетворюючи їх на електрику.

Стеки цих елементів можуть бути підключені до батареї, щоб зберігати цю енергію.

Jakub Dziegielowski

Фото: Jakub Dziegielowski

 

“Це ноу-хау дозволило нам розробити рішення, які стимулюють і контролюють вибіркові процеси в землі, дозволяючи нам максимізувати вилучення енергії та підтримувати безперервне виробництво електроенергії протягом багатьох років”, – каже доктор Джегеловскі, один із розробників технології.

У наступні 12 місяців його компанія Bactery продовжить удосконалювати свої прототипи з метою запуску дрібносерійного виробництва, перш ніж запустити комерційний продукт у 2026 році.

Розробники стверджують, що батареї, які підживлюють бактерії ґрунту, можуть працювати понад 25 років і коштують лише £25 (€30) за одиницю, не потребуючи обслуговування.

Засновники компанії сподіваються, що технологія прискорить перехід до сільського господарства, керованого даними, допомагаючи фермерам підвищити врожайність і зберегти ресурси без необхідності встановлювати дорогу і складну в обслуговуванні енергетичну інфраструктуру.

У березні ЕкоПолітика розповідала про українську компанію COR-Energy, яка успішно випробувала прототип інноваційного накопичувача енергії.

Читайте також
Данія надасть Україні €380 млн на підтримку відновлюваної енергетики
Данія надасть Україні €380 млн на підтримку відновлюваної енергетики

В Меморандумі також йдеться про підтримку та розвиток співробітництва та ділового партнерства між данським та українським бізнесом

У Данії оголосили тендер на будівництво офшорних вітрових електростанцій
У Данії оголосили тендер на будівництво офшорних вітрових електростанцій

Наразі у країні загалом встановлено 2,7 ГВт офшорних вітрових електростанцій

Україні потребні альтернативні джерела енергії замість тих, що руйнує росія, – Зеленська
Україні потребні альтернативні джерела енергії замість тих, що руйнує росія, – Зеленська

Внаслідок російських ракетних атак пошкоджено близько 80% енергетичних потужностей