Стартап Bactery розробив спосіб отримання чистої енергії за допомогою бактерій ґрунту shutterstock

Стартап Bactery розробив спосіб отримання чистої енергії за допомогою бактерій ґрунту

Ганна Велика

Ферми отримають дешеву та стійку енергію

Британський стартап Bactery розробив екологічно чисту технологію ґрунтових акумуляторних батарей. Вона використовує електрони, які виробляють ґрунтові бактерії в процесі своєї життєдіяльності.

Про цю новітню розробку розповідає Euronews.

Батареї Bactery, що живляться від бактерій, створені на основі “ґрунтових мікробних паливних елементів” (soil microbial fuel cells – SMFCs). Вони вловлюють енергію від природних хімічних реакцій, що відбуваються в ґрунтових мікроорганізмах.

Вуглецеві електроди розміщують у ґрунті та підключають до зовнішнього контуру. Ця система передає електрони, які генерують певні бактерії, коли вони споживають органічні сполуки з ґрунту, перетворюючи їх на електрику.

Стеки цих елементів можуть бути підключені до батареї, щоб зберігати цю енергію.

Jakub Dziegielowski

Фото: Jakub Dziegielowski

 

“Це ноу-хау дозволило нам розробити рішення, які стимулюють і контролюють вибіркові процеси в землі, дозволяючи нам максимізувати вилучення енергії та підтримувати безперервне виробництво електроенергії протягом багатьох років”, – каже доктор Джегеловскі, один із розробників технології.

У наступні 12 місяців його компанія Bactery продовжить удосконалювати свої прототипи з метою запуску дрібносерійного виробництва, перш ніж запустити комерційний продукт у 2026 році.

Розробники стверджують, що батареї, які підживлюють бактерії ґрунту, можуть працювати понад 25 років і коштують лише £25 (€30) за одиницю, не потребуючи обслуговування.

Засновники компанії сподіваються, що технологія прискорить перехід до сільського господарства, керованого даними, допомагаючи фермерам підвищити врожайність і зберегти ресурси без необхідності встановлювати дорогу і складну в обслуговуванні енергетичну інфраструктуру.

У березні ЕкоПолітика розповідала про українську компанію COR-Energy, яка успішно випробувала прототип інноваційного накопичувача енергії.

Читайте також
ТОП-5 зелених інвестицій в Україні за час війни
ТОП-5 зелених інвестицій в Україні за час війни

Попри виклики повномасштабного вторгнення, українські компанії та інвестори знаходять можливості для створення та розвитку “зелених” проєктів

Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці
Стало відомо, які країни та регіони лідирують у світовій біоенергетиці

Держави по всьому світу продовжують нарощувати свої спроможності у генерації енергії з біомаси

Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики
Для енергетичного переходу потрібно $3,5 трлн інвестицій щорічно, – аналітики

Останніми роками постачання відновлюваної енергії різко зросло, але недостатньо швидко, щоб витіснити викопне паливо з енергетичного балансу

Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає
Новий нацплан України з ВДЕ: що він передбачає

Експерти одностайні, що наша країна має високий енергетичний потенціал