Військові дії на території України, серед іншого, негативно впливають на якість повітря.
Про це йдеться в повідомленні YourAirTest на фейсбук-сторінці проєкту.
Наголошується, що кожен вибух снаряду, зруйнована будівля та пожежа – це потужний викид у повітря пилу та різних газів. Зрештою все це розноситься повітряними масами на величезні відстані й осідає на поверхнях і, найголовніше, у легенях людей.
Окрім того, усі не розірвані боєприпаси на вулицях наших міст становлять величезну екологічну загрозу протягом багатьох років.
Тим часом у промислових містах України виробництва змушені переходити на пришвидшений режим роботи, а отже, розмір викидів значно збільшується.
Також, на жаль, багато зі сховищ непристосовані до тривалого перебування там людей. У більшості з них пошкоджені або не працюючі вентиляційні шахти, а якщо сховище – це звичайний підвал, то кількість пилу там може досягати неймовірних значень.
Нарешті, у зоні відчуження та ЧАЕС постійно підвищується радіаційний фон та з'являються нові осередки займання лісу. Унаслідок горіння в атмосферу вивільняються радіонукліди, які переносяться вітром на значні відстані. Це загрожує радіацією Україні, Білорусі та країнам Європи.
Довідка. YourAirTest – це система моніторингу якості атмосферного повітря, яка збирає, обробляє і надає користувачам перевірену й актуальну інформацію про склад та якість повітря в будь-якій точці світу відповідно до міжнародних стандартів AQI (індекс якості повітря).
Раніше ЕкоПолітика писала, як війна може вплинути на птахів. Можливий вплив російсько-української війни на пташине населення спробував спрогнозувати орнітолог Української природоохоронної групи (UNCG) Максим Гаврилюк.
Загалом, вплив війни в Україні на птахів буде залежати від тривалості та інтенсивності дії негативних чинників.