Спеціалісти Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу з’ясували, що причиною масштабного мору риби у р. Південний Буг у межах Миколаєва, а також у Хаджибейському лимані на Одещині стало перевищення у воді вмісту амонійного азоту та зниження вмісту розчинного кисню через спекотну погоду.
Про результати аналізу проб води з цих водойм екоінспектори повідомили у Facebook.
5 липня фахівці зафіксували масовий замор бичків та мальків різних порід риб у мікрорайоні Матвіївка міста Миколаєва. Вони відібрали проби та виявили перевищення гранично допустимих концентрацій по азоту амонійному в 3 рази й зниження розчинного кисню в 1,5 рази внаслідок аномально високої температури повітря.
Відео: facebook.com/sw.dei
Кількома днями раніше інспектори відбирали проби у Хаджибейському лимані біля с. Паліївка Одеського району, оскільки місцеві мешканці також повідомили про масовий замор риби.
Фото: facebook.com/sw.dei
Результати лабораторних досліджень води з лиману показали перевищення гранично допустимих концентрацій по азоту амонійному у разючі 66 (!!!) разів. Конкретної причини такого значного вмісту азоту екологи не назвали.
Також фахівці виявили зниження вмісту розчинного кисню в 1,3 рази внаслідок високої температури повітря, що також призводить до загибелі водних біоресурсів.
Як повідомляла ЕкоПолітика, схожа ситуація спостерігалася на Одещині й минулого року.