$71 млрд – саме у таку суму оцінили спеціалісти екологічну шкоду, завдану довкіллю України воєнними діями за 1000 днів повномасштабного вторгнення.
Цю цифру озвучила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук під час Конференції ООН з питань зміни клімату COP29, яка триває у Баку, повідомляє міністерство.
Також вона назвала масу викидів вуглекислого газу, спричинених бойовими діями та обстрілами українських міст, пожежами, які від них виникали, а також додаткові обсяги СО2 через переміщення вимушених переселенців. Ці, а також інші цифри, які повідомила Світлана Гринчук, ЕкоПолітика зібрала в інфографіці:
Міністерка розповіла, що за час повномасштабного вторгнення росія вчинила проти українського довкілля понад 6500 злочинів.
“Понад 6 млн українців довелося шукати тимчасовий захист у різних країнах Європи, що призвело до додаткових 3,3 млн тонн викидів СО2. Загальний обсяг викидів парникових газів, спричинених війною, становить 180 млн тонн", – зауважила вона.
За словами очільниці Міндовкілля, через війну в Україні вже знищено 3 млн га лісів.
Через це потенціал поглинання парникових газів українськими лісами зменшився на 1,7 млн тонн.
Також Світлана Гринчук назвала площу українських земель, забруднених вибухонебезпечними предметами. Вона становить 139 000 кв. км.
“Це у 2 рази більше за площу Азербайджану”, – сказала міністерка.
Окремо вона наголосила, що продукти горіння, викинуті в повітря внаслідок ракетних ударів росії, вже потрапили до Румунії, Молдови, Болгарії, Угорщини, Латвії, Литви, Естонії, Сербії, Хорватії та Польщі.
Днями ЕкоПолітика розповідала, якої шкоди завдала війна Чорному морю. Екологи порівняли вплив підриву дамби Каховської ГЕС на нього з аварією на Чорнобильській АЕС.