Спека спричинила масовий мор риби та раків на Дніпропетровщині. Відео

Спека спричинила масовий мор риби та раків на Дніпропетровщині. Відео
Олена Яценьо

Екологи з'ясовують, що вбиває рибу в головній водній артерії країни

У містах Дніпро та Кам'янське у Дніпропетровській області масово загинули риби, а також раки й жаби. Ймовірною причиною мору стала спека.

Таке переконання висловила екологиня та голова громадської організації "Екологічний патруль" Тетяна Лампіка.

Через високу температуру повітря й нагрівання води в ній знизилася кількість кисню, що й призвело до загибелі водних біоресурсів, вважає експертка.

Водночас в управлінні рибного господарства Дніпропетровської області поки що не квапляться з висновками. Як кажуть, нині причини з'ясовують.

Велику кількість мертвих окунів, карасів, судаків та інших риб зафіксували у водоймах міст 2 серпня. Очевидці поділилися відповідними фото та відео в соціальних мережах.

На відео видно безліч мертвої риби, яку викинуло на берег. Водночас на дні річки її значно більше.

Лампіка також звернула увагу на те, що ще однією причиною, чому гине риба, є забруднення річок побутовими відходами.

У коментарі ТСН екологиня розповіла, що річки у Дніпрі нині дуже забруднені, а береги міліють. Водночас важко ходити й містом, бо звідусіль доноситься сморід.

"Це вже не річка, а каскад озер. Немає проточності. Плюс йдуть інтенсивні скиди. Потрібно розуміти, що основними забруднювачами вже є не підприємства, а міські комунальні системи. Річку забруднюємо ми. Вона стала більш мілководною через синьо-зелені водорості, температура води поступово підвищується", – розповіла Лампіка.

Серед інших причин екологи називають шкідливі речовини, відсутність фільтрації, відходи з місцевого будмайданчика.

Зазначається, що за станом води має стежити Держпродспоживслужба, адже вона бере проби води та досліджує її вміст.

Раніше ЕкоПолітика писала про скид будівельних відходів у Дніпро. Дно річки протяжністю 10-15 метрів від берега вкрито цементом.

Читайте також
На Волині розслідують розкрадання коштів ЮНІСЕФ на ремонті очисних споруд. Стоки отруюють Стир
На Волині розслідують розкрадання коштів ЮНІСЕФ на ремонті очисних споруд. Стоки отруюють Стир

Через привласнення грошей каналізаційні споруди не витримують навантаження

Мор риби зафіксували у Житомирі. Екоінспектори шукають причину
Мор риби зафіксували у Житомирі. Екоінспектори шукають причину

При цьому показники кисню у воді – у межах норми

В Україні збираються захищати торфовища та відновлювати повноводність річок
В Україні збираються захищати торфовища та відновлювати повноводність річок

Зараз більшість річок втратила природну течію через надмірну зарегульованість гідротехнічними спорудами

Рибний ринок ціною питної води. Що не так із законопроєктом №12384
Рибний ринок ціною питної води. Що не так із законопроєктом №12384

Інвестори отримають низку привілеїв, які суперечать законодавству та Конституції України