Скандал щодо Канівського заповідника не стихає: експерт звинуватив лісгосп у брехні shutterstock

Скандал щодо Канівського заповідника не стихає: експерт звинуватив лісгосп у брехні

Ганна Велика

Він підтвердив свої слова доказами

У Центральному лісовому офісі заявили, що не знали про розширення Канівського природного заповідника на Черкащині, тому провели на його території рубки. У відповідь експерт Петро Тєстов звинуватив лісівників у відвертій брехні та опублікував документи, які свідчать про протилежне.

Лісівники розмістили свій офіційний коментар на сторінці у Facebook, а фахівець відповів їм у власному телеграм-каналі.

Що говорять у Центральному лісовому офісі

Лісівники відкидають звинувачення у порушенні режиму Канівського заповідника. Вони розповіли, що Корсунь-Шевченківська філія протягом 2023-2024 років працює згідно з матеріалами базового лісовпорядкування 2013 року і безперервного лісовпорядкування 2020 року, погоджених Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

“Ні в матеріалах базового лісовпорядкування, ні в безперервного, нема інформації про ділянки, віднесені до Канівського природного заповідника”, – стверджують лісівники.

За їхніми словами, у Корсунь-Шевченківській філії відсутні дані про розширення заповідника в межах колишнього Канівського лісгоспу, а у матеріалах лісовпорядкування ці ділянки належать до рекреаційно-оздоровчих, експлуатаційних і захисних лісів, де дозволяється проведення господарських рубок.

У Центральному лісовому офісі твердять, що на зрубану ділянку головного користування була затверджена розрахункова лісосіка, погоджена з Міндовкілля. Решта ділянок, за словами лісівників, це вибіркові санітарні рубки, які були необхідні для оздоровлення лісів.

“З усієї інформації, яку мала філія, не було підстав вважати ці ділянки землями природно-заповідного фонду і, відповідно, обмежувати лісогосподарські заходи”, – резюмували лісівники.

Вони додали, що з приводу ситуації, яка склалась, проведуть службове розслідування.

Які аргументи щодо неправдивості навів фахівець

Керівник аналітичного відділу Української природоохоронної групи (УПГ) та експерт з питань ведення лісового господарства Петро Тєстов обурився такій відповіді Центрального лісового офісу. Він у хронологічній послідовності навів факти, дав лінки та скриншоти матеріалів, які спростовують виправдання лісівників про їхню необізнаність:

1. 6 червня цього року УПГ отримала відповідь від ДП "Ліси України", в якій вказано, що "До складу Канівського природного заповідника увійшли землі лісогосподарського призначення, які на сьогодні перебувають у постійному користуванні ДП "Ліси України" та закріплені за філіями підприємства, а саме: ... філія "Корсунь-Шевченківське лісове господарство": Канівське лісництво, квартали 8, 15, 16, 18-21, 25, 26, 33, 34, 58 (виділи 1-4), 61 (виділи 41-47), 65-70, 72, 74, загальною площею 1297,9 га....".

t.me/natureprotectionukraine

Джерело: t.me/natureprotectionukraine.

2. 5 липня видається лісорубний квиток №20240705-000091 на ділянку в 34 кварталі, 5 виділі Канівського лісництва.

“Через місяць після відповіді від самого ж ДП що ця ділянка входить в заповідник!” – обурюється Тєстов.

Скриншот з lk.ukrforest.com.

3. 2 жовтня оприлюднюються матеріали лісовпорядкування філії "Корсунь-Шевченківське лісове господарство" ДП "Ліси України."

t.me/natureprotectionukraine

Джерело: t.me/natureprotectionukraine.

t.me/natureprotectionukraine

Джерело: t.me/natureprotectionukraine.

“В поділі лісів на категорії прописано, що ці ділянки входять до складу заповідника! І прямо вказано "Розширення Канівського природного заповідника без вилучення лісових земель у користувача", – говорить експерт.

Він обурився, що 26 грудня раптом з’ясувалося, що у філії вже "нічого не знають про заповідник". Він впевнений, що такі історії будуть і продовжуватись у майбутньому.

“Я от, на відміну від багатьох колег, вважаю нормальними високі зарплати в центральному офісі чи філіях ДП "Ліси України". Але за умови, що за цими високими зарплатами є висока якість роботи. А не так, що працюємо, як раніше, лише за в 5 разів більші гроші”, – говорить Тєстов.

Нагадаємо, члени УПГ заявили про незаконні рубки у Канівському природному заповіднику, які провів Корсунь-Шевченківський лісгосп. Активісти говорять, що відповідно до режиму цього об’єкту, такий вид господарської діяльності тут взагалі суворо заборонений.

Читайте також
Активісти шукали незаконні рубки у Карпатах за вересень-жовтень 2024: що знайшли
Активісти шукали незаконні рубки у Карпатах за вересень-жовтень 2024: що знайшли

Моніторинг проводився за супутниковими знімками Santinel-2

Через 3 роки депутати знову взялися за законопроєкт № 4197-д “Про ринок деревини”
Через 3 роки депутати знову взялися за законопроєкт № 4197-д “Про ринок деревини”

З кінця 2021 року документ готують до другого читання, але у січні планують подати до парламенту

Європарламент і Рада погодилися відкласти імплементацію Регламенту ЄС про вирубки лісів
Європарламент і Рада погодилися відкласти імплементацію Регламенту ЄС про вирубки лісів

Європейські та світові виробники неодноразово зверталися до посадовців Євросоюзу щодо передчасності впровадження цього документу