Скандал щодо Канівського заповідника не стихає: експерт звинуватив лісгосп у брехні shutterstock

Скандал щодо Канівського заповідника не стихає: експерт звинуватив лісгосп у брехні

Ганна Велика

Він підтвердив свої слова доказами

У Центральному лісовому офісі заявили, що не знали про розширення Канівського природного заповідника на Черкащині, тому провели на його території рубки. У відповідь експерт Петро Тєстов звинуватив лісівників у відвертій брехні та опублікував документи, які свідчать про протилежне.

Лісівники розмістили свій офіційний коментар на сторінці у Facebook, а фахівець відповів їм у власному телеграм-каналі.

Що говорять у Центральному лісовому офісі

Лісівники відкидають звинувачення у порушенні режиму Канівського заповідника. Вони розповіли, що Корсунь-Шевченківська філія протягом 2023-2024 років працює згідно з матеріалами базового лісовпорядкування 2013 року і безперервного лісовпорядкування 2020 року, погоджених Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

“Ні в матеріалах базового лісовпорядкування, ні в безперервного, нема інформації про ділянки, віднесені до Канівського природного заповідника”, – стверджують лісівники.

За їхніми словами, у Корсунь-Шевченківській філії відсутні дані про розширення заповідника в межах колишнього Канівського лісгоспу, а у матеріалах лісовпорядкування ці ділянки належать до рекреаційно-оздоровчих, експлуатаційних і захисних лісів, де дозволяється проведення господарських рубок.

У Центральному лісовому офісі твердять, що на зрубану ділянку головного користування була затверджена розрахункова лісосіка, погоджена з Міндовкілля. Решта ділянок, за словами лісівників, це вибіркові санітарні рубки, які були необхідні для оздоровлення лісів.

“З усієї інформації, яку мала філія, не було підстав вважати ці ділянки землями природно-заповідного фонду і, відповідно, обмежувати лісогосподарські заходи”, – резюмували лісівники.

Вони додали, що з приводу ситуації, яка склалась, проведуть службове розслідування.

Які аргументи щодо неправдивості навів фахівець

Керівник аналітичного відділу Української природоохоронної групи (УПГ) та експерт з питань ведення лісового господарства Петро Тєстов обурився такій відповіді Центрального лісового офісу. Він у хронологічній послідовності навів факти, дав лінки та скриншоти матеріалів, які спростовують виправдання лісівників про їхню необізнаність:

1. 6 червня цього року УПГ отримала відповідь від ДП "Ліси України", в якій вказано, що "До складу Канівського природного заповідника увійшли землі лісогосподарського призначення, які на сьогодні перебувають у постійному користуванні ДП "Ліси України" та закріплені за філіями підприємства, а саме: ... філія "Корсунь-Шевченківське лісове господарство": Канівське лісництво, квартали 8, 15, 16, 18-21, 25, 26, 33, 34, 58 (виділи 1-4), 61 (виділи 41-47), 65-70, 72, 74, загальною площею 1297,9 га....".

t.me/natureprotectionukraine

Джерело: t.me/natureprotectionukraine.

2. 5 липня видається лісорубний квиток №20240705-000091 на ділянку в 34 кварталі, 5 виділі Канівського лісництва.

“Через місяць після відповіді від самого ж ДП що ця ділянка входить в заповідник!” – обурюється Тєстов.

Скриншот з lk.ukrforest.com.

3. 2 жовтня оприлюднюються матеріали лісовпорядкування філії "Корсунь-Шевченківське лісове господарство" ДП "Ліси України."

t.me/natureprotectionukraine

Джерело: t.me/natureprotectionukraine.

t.me/natureprotectionukraine

Джерело: t.me/natureprotectionukraine.

“В поділі лісів на категорії прописано, що ці ділянки входять до складу заповідника! І прямо вказано "Розширення Канівського природного заповідника без вилучення лісових земель у користувача", – говорить експерт.

Він обурився, що 26 грудня раптом з’ясувалося, що у філії вже "нічого не знають про заповідник". Він впевнений, що такі історії будуть і продовжуватись у майбутньому.

“Я от, на відміну від багатьох колег, вважаю нормальними високі зарплати в центральному офісі чи філіях ДП "Ліси України". Але за умови, що за цими високими зарплатами є висока якість роботи. А не так, що працюємо, як раніше, лише за в 5 разів більші гроші”, – говорить Тєстов.

Нагадаємо, члени УПГ заявили про незаконні рубки у Канівському природному заповіднику, які провів Корсунь-Шевченківський лісгосп. Активісти говорять, що відповідно до режиму цього об’єкту, такий вид господарської діяльності тут взагалі суворо заборонений.

Читайте також
В Україні 3 роки поспіль зменшується кількість розкритих справ щодо незаконної вирубки лісів
В Україні 3 роки поспіль зменшується кількість розкритих справ щодо незаконної вирубки лісів

Кількість зареєстрованих правопорушень при цьому залишається приблизно на одному рівні

Лісівники на Закарпатті зібрались будувати дороги під вітряки через цінні праліси, – ЗМІ
Лісівники на Закарпатті зібрались будувати дороги під вітряки через цінні праліси, – ЗМІ

Припускають, що вони вестимуть на полонину Рівна та гору Гостра

Міндовкілля спіймали на брехні Європі про рубки у Мархалівському лісі
Міндовкілля спіймали на брехні Європі про рубки у Мархалівському лісі

За захист цього лісового масиву активісти та громадськість виступили рік тому