Посол Королівства Швеції в Україні Тобіас Тиберг на зустрічі з головою Міндовкілля Русланом Стрільцем запевнив, що Швеція готова підтримувати Україну на шляху до впорядкування сфери відходів.
Вони обговорили можливі напрямки співпраці для розбудови якісно нової системи управління відходами в Україні з використанням найкращих доступних технологій, повідомляє Міндовкілля у Facebook.
Також обговорили питання вивчення досвіду Швеції щодо запобігання та контролю промислового забруднення та співпраці у питаннях менеджменту водних ресурсів та очищення української природи від наслідків війни
“Досвід Швеції у цих питаннях є одним з найкращих. А шведські колеги та інвестори вже неодноразово висловлювали готовність сприяти у вирішенні української проблематики з відходам та у створенні необхідної для цього інфраструктури”, – йдеться в матеріалі.
Раніше перепоною у співпраці була відсутність сучасних європейських правил в Україні. Однак рамковий закон “Про управління відходами”, що імплементує 98-му Європейську Директиву, вирішив цю проблему.
Наразі команда Міндовкілля працює над секторальними законопроєктами, щоб привести у дію всі принципи та норми рамкового закону “Про управління відходами”.
Тиберг зазначив, що для України це, дійсно, важливий крок у наближенні до європейських стандартів. Так шведська промислова група Waste Sweden, до якої входять практично всі галузеві національні компанії, завжди була зацікавлена у співпраці з Україною. Однак для цього необхідно було сучасне галузеве законодавство.
Стрілець наголосив, що війна не є перешкодою для “зеленого” європейського руху України. Адже кожен українець вірить в перемогу та розуміє, що вже сьогодні потрібно відбудовувати та розбудовувати Україну.
Нагадаємо, Україна за останні 3 місяці підвищила рівень виконання євроінтеграційних зобов'язань у довкіллєвій сфері з 61% до близько 63%, а за 2 роки цей показник зможе сягнути 75%.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, європейські міністри, відповідальні за ліси, та спостерігачі процесу "Ліси Європи" висловили готовність підтримати Україну у повоєнному відновленні та впровадженні необхідних реформ у лісовому секторі.