Шість українських компаній отримали від ЄС €240 тис. на кліматичні інновації Greencubator

Шість українських компаній отримали від ЄС €240 тис. на кліматичні інновації

Олена Яценьо

Із 2017 року вже 26 українських компаній отримали гранти за програмою "Кліматичні інноваційні ваучери"

Шість українських компаній, які працюють у сфері кліматичних інновацій, отримали €240 тис. на розвиток своїх проєктів.

Грантову допомогу на розвиток екологічних технологій виділили в межах програми "Кліматичні інноваційні ваучери" Євросоюз та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), повідомляє Greencubator.

Переможцями стали такі компанії:

  1. The Good Plastic Company. Розширює виробництво пластикових панелей з вторинної сировини для інтер’єрів, меблів тощо.
  2. Екодар. Архітектурна студія, яка використовує технологію "цифрових близнюків" для втілення своїх проєктів будівель, енергоефективних і дружніх до довкілля.
  3. Ензим. Провідний український виробник дріжджів збільшує ефективність своєї біогазової станції і зменшує обсяги стічних вод, що утворюються в процесі виробництва дріжджів.
  4. Домініон. Ця компанія розробила мобільний завод на базі вантажного причепа для виготовлення полімерних труб великого діаметра безпосередньо на будівельних майданчиках. Це дозволяє уникнути транспортування труб з місця виготовлення на місце монтажу, а отже зменшити шкідливі викиди в атмосферу.
  5. Віва Вікторія. Розробляє системи клімат-контролю для теплиць, що інтегрують вентиляцію, обігрів, полив, регулювання освітлення та внесення добрив тощо і забезпечують дистанційне керування.
  6. Лабораторія перспективних реактивних двигунів (LAJP). Завершує розроблення безпілотного літака для внесення з повітря пестицидів або добрив, який замінить застарілі сільськогосподарські літаки Ан-2.

Кожен підприємець-переможець отримає до €50 тис. грантових коштів, що мають покрити 75% витрат на інноваційні рішення та технології.

Церемонію нагородження переможців проводив Greencubator. На церемонії оголошення переможців і вручення ваучерів були присутні Комісар ЄС із питань навколишнього середовища, океанам і рибальства Віргініюс Сінкявічюс, міністр захисту довкілля України Роман Абрамовський і заступниця голови Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Ірина Кравченко.

"Бізнес-інновації та чисті технології є ключовими для реалізації Європейським Союзом Green Deal. Пом'якшення наслідків зміни клімату та екологічні інновації лежать в основі нашої політики, зокрема коли йдеться про співпрацю з партнерами. Дуже обнадійливо бачити, як новатори з України, однією з найближчих країн-партнерів, сприяють цим зусиллям. Євросоюз щасливий допомагати їм у цьому", — зазначив єврокомісар Сінкявічюс.

Довідка. Програма "Кліматичні інноваційні ваучери" реалізується в Україні під керівництвом Greencubator із 2017 року. Нині вже 26 українських компаній отримали гранти на загальну суму майже €1 млн.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, український стартап Effa, який займається створенням екологічних товарів, оцінили в $3,5 млн.

Читайте також
У Сінгапурі зменшують кількість харчових відходів шляхом перерозподілу їжі
У Сінгапурі зменшують кількість харчових відходів шляхом перерозподілу їжі

Перерозподіл 400 кг їжі дозволив уникнути 1700 кг викидів CO2 і заощадити понад 295 000 літрів води

Бренди одягу розвивають екологічні тренди в моді
Бренди одягу розвивають екологічні тренди в моді

Стійкість виходить за рамки лише текстилю і поширюється на виробництво, умови праці, торгівлю та прагнення зменшити вуглецевий слід

Перша в Україні громада почала втілювати програму з охорони природи
Перша в Україні громада почала втілювати програму з охорони природи

Цей випадок став надзвичайним прецедентом, адже зазвичай більшість громад роздають усю землю під ріллю

В Україні заборонили створити 7 кар'єрів, які б зашкодили природі
В Україні заборонили створити 7 кар'єрів, які б зашкодили природі

Екоактивісти закликають долучатися до процесу оцінки впливу на довкілля та писати зауваження для тривожних кейсів