Попит на прилади для накопичення енергії в Україні стрімко збільшився через регулярні відключення електроенергії. Відповідно почастішали випадки, коли через порушення правил експлуатації акумулятори вибухають прямо в оселі.
Тому ЕкоПолітика зібрала для своїх читачів основні причини, які можуть призвести до нещасного випадку, та правила використання акумуляторів.
Що точно не варто робити:
- Заряджати літієвий акумулятор у пришвидшеному темпі, оскільки це може спричинити вибух. Такий акумулятор повинен розряджатися та заряджатися у стандартному, повільному режимі.
- Штучно зігрівати прилад або залишати його на морозі. Особливо “вибухово” реагує на перепади температури кислотний акумулятор.
- Дозволяти акумулятору падати. Це може призвести як до зімкнення катода з анодом, так і до обриву пластин та короткого замикання, а це своєю чергою спричинить вибух.
- Самостійно розбирати корпус неробочого акумулятора. При контакті з інструментами, якими ви працюєте, може виникнути коротке замикання.
- Підключати прилад до проводки. Виробники регулярно попереджають, що акумулятори не призначені для таких цілей.
- Використовувати вдома автомобільний акумулятор. У ньому може накопичуватися кисень та водень. Ці гази утворюють вибухонебезпечну суміш, і вибух може виникнути від однієї іскри.
5 простих правил, яких варто дотримуватись
- Купуйте лише сертифіковані моделі акумуляторів і зарядні пристрої до них.
- Перед використанням ПОВНІСТЮ ознайомтеся з інструкцією до пристрою.
- Встановіть акумулятор у приміщенні, яке добре провітрюється.
- Бережіть прилад від перепадів температур.
- Періодично перевіряйте, чи не нагрівається акумулятор.
- Ніколи не залишати без догляду як включений прилад, так і прилад, який підзаряджається.
Раніше ЕкоПолітика розповідала про 12 простих способів зберегти заряд батареї ноутбука.