Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець заявив, що руйнування Ірпінської дамби спричинило колосальну шкоду для довкілля та населених пунктів.
Про це очільник Міндовкілля написав на своїй сторінці у фейсбуці.
За словами міністра, бойові дії на Київщині в лютому зруйнували Ірпінську дамбу, що призвело до вивільнення понад 117,5 мільйонів кубометрів води з Київського водосховища, яка вийшла на захисний масив.
Затопленими опинилися житлові будинки, ліси та луки в заплаві річки Ірпінь. Станом на сьогодні частково наслідки лиха подолано.
Стрілець зазначив, що сума збитків через військову агресію росіян у цьому напрямі становить майже 27,4 мільйона гривень.
"Прийшли на нашу землю і не досягли поставлених цілей, залишивши після себе справжнє природне лихо. Підозрюю, окупанти не знали, звідки походить крилатий вислів “після нас — хоч потоп”.
У 1757 році під час Семилітньої війни прусське військо розгромило французьку армію під саксонським поселенням Росбах. Коли королю Франції Людовіку XV розповіли про нищівну поразку його армії, подруга монарха маркіза де Помпадур заспокоювала його фразою “після нас — хоч потоп”. Цю фразу часто використовують, щоб описати недалекоглядну авторитарну політику правителя", — розповів міністр.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що внаслідок руйнування Ірпінської дамби, що відділяла річку Ірпінь від Київського водосховища, вода затопила заплаву на понад 20 кілометрів вгору за течією.