Рівненська громада отримала європейський грант на $972,5 тисячі, тобто майже 40 мільйонів гривень, на боротьбу зі зміною клімату у рамках програми NetZeroCities.
Місто планує зменшити викиди вуглецю та рівень забруднення довкілля, впроваджувати енергоефективні заходи тощо, повідомляє Суспільне.
Зазначається, що NetZeroCities охоплює 52 пілотних європейських міста. Програму впроваджуватимуть спільно з місцевими вищими навчальними закладами, громадськими організаціями та за допомогою експертів з країн ЄС. Вона триватиме 2 роки.
Директор департаменту економічного розвитку Рівненської міської ради Володимир Липко розповів, що громада шукала можливості узагальнити дані про втрати та потреби у вигляді енергетичного паспорта міста.
"Ми розуміли, що так, як в нас в місті відбувається організоване вироблення тепла, як ми витрачаємо наші ресурси — далі так не може бути", – сказав він.
Зазначається, що в рамках гранту в місті:
- створять енергетичний паспорт громади;
- розроблять сценарії переходу міста до "нульових" викидів CO2 до 2050 року;
- в навчальних закладах муніципалітету проводитимуть навчання та популяризацію щодо енергоефективності.
"Щоб розробити сценарій переходу, нам потрібно спочатку провести інвентаризацію всіх наших витрат і всіх наших можливостей по генерації, побачити наші викиди”, – сказав Липко.
Він підкреслив, що наразі в місті немає “загальної картини” всіх викидів. Проте грант допоможе розробити сценарії переходу міста до "нульових" викидів CO2 до 2050 року.
Липко пояснив, що отриману інформацію надаватимуть інвесторам, які будуватимуть об'єкти у місті. Перехід до кліматичної нейтральності довготривалий, тому місто залучатиме міжнародних та українських експертів для розробки сценарію.
Він зазначив, що в Рівному є котельні, що працюють на щепі, які забруднюють повітря. Можливо в місті побудують сучасні водневі котельні, які будують в ЄС.
Липко наголосив, що під час реалізації грантової програми місто спиратиметься на дослідження і наукову думку.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Вінницька міська територіальна громада першою в Україні проголосила “Зелений” курс у межах Європейського “зеленого” курсу.