Річку Либідь у Києві взялися розчищати від завалів сміття. Фото КМДА

Річку Либідь у Києві взялися розчищати від завалів сміття. Фото

Олена Яценьо

Для проведення робіт довелося тимчасово змінити її річище

У Києві комунальники почали розчищати від засмічення частину річки Либідь

Ідеться про забруднену ділянку завдовжки 800 метрів, повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Роботи тривають на ділянці річки від вулиці Саперно-Слобідської до урочища Лиса Гора в Голосіївському районі.

Станом на сьогодні розчистили вже понад 150 метрів річища. Зокрема, під час прибирання міські служби вивезли сміття та ґрунт.

Окрім того, для проведення робіт довелося тимчасово змінити річище Либеді та відвести воду. Це зробили, щоб мінімізувати ризики можливого підтоплення.

Зазначається, що влада Києва планує розпочати повноцінний проєкт із реконструкції річки. Відповідне техніко-економічне обґрунтування проєкту відкоригують 2022 року. Відтак упродовж кількох років мають намір перетворити Либідь на безпечну й очищену водойму, де створять території громадського простору.

"Міська влада має намір відновити річку, зробити її такою, щоб відповідала будівельним нормам. Крім того, за прикладом інших міст Європи, створити місця громадського простору та відпочинку", – зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, під час проєктування потрібно передбачити також природозахисні заходи, розчищення берегів, відновлення берегоукріплення, визначення зони рекреації тощо.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що прибережну територію річки Либідь у Києві прибрали від побутового сміття та сухого гілля.

До того працівники столичного комунального підприємства "Плесо" ліквідували сміттєзвалище, яке на березі річки Либідь біля Вокзальної площі утворили безхатьки.

Нагадаємо, що Київська міська рада затвердила перелік природоохоронних заходів у столиці для реалізації у 2021 році. Серед першочергових кроків – очищення річища річки Либідь, благоустрій озера Синє, збір та утилізація відходів.

Читайте також
Активісти показали "брудне обличчя" Київського вокзалу. Відео
Активісти показали "брудне обличчя" Київського вокзалу. Відео

Автор відео підкреслює, що сміття, що знаходиться в окрузі, ніхто не прибирає

Що не так з показниками якості повітря в містах України: аналіз
Що не так з показниками якості повітря в містах України: аналіз

В Україні дані міжнародного моніторингу якості повітря від порталу IQair є відносно достовірними лише стосовно чотирьох міст

У Києві погіршилася якість повітря: названо причину
У Києві погіршилася якість повітря: названо причину

Порівняно з попереднім тижнем у повітрі столиці спостерігалося підвищення вмісту формальдегіду