У Кривому Розі у 2022 році обсяги утворення промислових відходів зменшилися на 60%, а обсяги розміщення – на 67% через спад виробництва в умовах війни.
24,4 мільйона тонн таких відходів використали для виробництва щебеню, будівництва доріг, засипки воронок тощо, повідомляє управління екології виконкому Криворізької міської ради у Facebook.
Зазначається, що частка утилізованих у 2022 році відходів до обсягу утворених складає 47%, у 2021 році цей показник сягав 34%. У рамках реалізації Міської екологічної програми промислові відходи використали:
- 18,2 мільйона тонн – для гірничотехнічної рекультивації земель, засипки карʼєрів, зон обвалення шахт та воронок;
- 4,3 мільйона тонн – для будівництва технологічних автомобільних і залізничних шляхів;
- 1,7 мільйона тонн – для виробництва щебеню;
- 0,16 мільйона тонн – для утилізації шламів аглодоменного і сталеплавильного виробництва.
В повідомленні підкреслили, що у рамках Програми також виконувалися заходи щодо комплексного промислового перероблення та утилізації відходів, а саме:
- продовження реалізації технології згущення пульпи АТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат";
- отримано висновок з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності "Нове будівництво комплексу згущення відходів збагачення на промисловій території цеху технологічної води та шламового господарства ПРАТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат";
- забезпечено використання золошлаку, що утворюється при випалі цементного клінкеру ПрАТ "Кривий Ріг Цемент".
Автори зазначили, що у 2022 році для рекультивації порушених земель було:
- розроблено проєкт землеустрою з рекультивації порушених земель – ТОВ "Рудомайн";
- виконано роботу з дослідження фактичного стану масиву гірничих робіт відвалу № 4 для підтвердження можливості проведення робіт з його рекультивації – ПрАТ "ЦГЗК";
- отримано висновок з ОВД планованої діяльності "Рекультивація складів пустих порід №4, №9 і складу некондиційних фракцій рудної маси №8 на території гірничого відводу шахти "Октябрська" ("Покровська"), триває процедура оцінки впливу на довкілля планованої діяльності "Біологічна рекультивація хвостосховища та дамби шахти "Покровська" – АТ "Кривбасзалізрудком".
Нагадаємо, після знищення промисловості Донеччини, місто Кривий Ріг стало найбільшим осередком промзабруднення в Україні.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, У Кривому Розі екоактивісти ДТРК запропонували забовʼязати підприємства використовувати найкращі доступні технології та методи управління (НДТМ). Це сприятиме зниженню промислового навантаження на довкілля та людей, а також екомодернізації, зокрема найбільшого підприємства-забруднювача “АрселорМітталу".