Потрібно носити респіратори й убезпечити маленьких дітей: яка ситуація з повітрям у Києві shutterstock.com

Потрібно носити респіратори й убезпечити маленьких дітей: яка ситуація з повітрям у Києві

Олена Яценьо

За прогнозами екологині, якість повітря в Києві буде тільки гіршою

Днями в Києві зафіксували один із найвищих показників забруднення повітря у світі, за якого багатьом людям треба носити респіратори, зачиняти вікна у приміщеннях й убезпечувати маленьких дітей.

Такі поради дала президентка Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок, прокоментувавши УНІАН ситуацію з повітрям у Києві.

Нагадаємо, що згідно з даними порталу Iqair, станом на ранок середи, 25 серпня, індекс Києва становив 105 за норми в 50. Столиця України була на 10-му місці в рейтингу міст світу за забрудненням повітря.

За словами Циганок, основна концентрація забруднювальних речовин у місті концентрується на висоті 1 метра від поверхні, а отже, потрібно серйозно подбати про безпеку дітей.

"Маленькі діти особливо схильні до небезпеки астми. Ідеально якомога менше бути присутнім просто неба. Головна небезпека таких днів — шкідливі речовини накопичуються, а також це може призвести до загострення наявних хронічних захворювань або спричинити нові", — сказала експертка.

Відповідно, людям із захворюваннями дихальної системи за такого рівня атмосферного забруднення радять носити респіратори, а, перебуваючи в приміщеннях, зачиняти вікна і вмикати очищувачі повітря. Також заборонено проводити спортивні заняття просто неба.

На думку Циганок, громадяни й активісти повинні порушувати питання про проблему якості повітря, пов'язану з транспортом, а не тільки говорити про забруднення з боку промисловості.

"Дуже часто навколо проблем промисловості й певних суб'єктів господарювання дуже багато уваги, хоча там модернізація рухається набагато швидше. Складніше справа йде з містами, де влада реагує на запит жителів. Поки запит жителів буде акцентовано на дорогах і об'єктах будівництва, і тільки в кінці буде питання рівня чистоти повітря і природних ресурсів, то проблеми будуть розв'язуватися точково", — вважає вона.

За прогнозами екологині, ситуація із забрудненим повітрям у Києві буде посилюватися, тому необхідно обмежувати кількість пересувних засобів і термін їх експлуатації.

"Завжди набагато простіше скласти рейтинг і знайти винних у державі, або серед представників бізнесу. Набагато складніше громадськості визнати, що вони самі є частиною цієї проблеми. Крім того, коли немає винного, то набагато складніше на цій темі заробити якісь дивіденди, оскільки питання маніпуляцій тут теж наявне", — сказала вона.

Експертка наголосила, що часто увага громадськість зосереджена на великих, відкритих міжнародних холдингах і набагато менше порушується питання відповідальності влади в конкретних містах.

Напередодні ЕкоПолітика повідомляла, що 25 серпня Київ потрапив у десятку міст світу з найзабрудненішим повітрям. Українська столиця посіла 10-те місце в сумнозвісному рейтингу.

Читайте також
У Києві фіксують погіршення якості повітря: міська влада назвала причину
У Києві фіксують погіршення якості повітря: міська влада назвала причину

Слідкувати за актуальним рівнем забрудненості можна в режимі реального часу

За позовом екоактивістів почався судовий процес проти секретаря Київради Бондаренка
За позовом екоактивістів почався судовий процес проти секретаря Київради Бондаренка

Його дії на посаді вже давно викликають обурення в громадських природоохоронців