Пошкоджений російським обстрілом ліцей "Оріяна" у Львові отримав власну СЕС

Пошкоджений російським обстрілом ліцей "Оріяна" у Львові отримав власну СЕС ecoclubrivne.org
Ганна Велика

Зараз у місті Лева також монтують фотовольтаїчні станції для трьох медичних закладів

Ліцею "Оріяна" у Львові, який постраждав під час російської ракетної атаки 29 грудня 2023 року, за кошти Норвегії встановили сонячну електростанцію (СЕС).

Про це повідомили у ГО “Екоклуб”.

Потужність фотомодулів цієї геліостанції – 31,59 кВт. СЕС обладнана мережевим інвертором, гібридним інвертором та акумуляторами, здатними накопичувати 30,72 кВт·год. Сонячні панелі встановили на даху навчального закладу.

Загальна вартість проєкту орієнтовно склала 1,8 млн грн. Кошти надала Норвезька рада у справах біженців (NRC).

За допомогою СЕС під час вимкнень електроенергії ліцей зможе забезпечити свої ключові потреби: освітлення коридорів, функціонування укриття та їдальні. Навчальний заклад використовує електроплити, і мережева фотоелектрична станція допоможе зменшити його рахунки за електроенергію.

Директорка ліцею Ірина Коропецька розповіла, що передусім для освітян важлива економія електроенергії, і що зараз СЕС вже покриває значну частину потреб закладу. В “Оріяні” розглядають можливість передавати надлишкову електроенергію іншим установам, особливо влітку, коли школа не працює у повноцінному форматі, а генерація вища.

У ліцеї навчається 1297 учнів, працює 130 співробітників, зокрема 90 педагогів. Серед учнів та педагогів є внутрішньо переміщені особи.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що виробник "Моршинської" побудував СЕС для свого заводу у Миргороді.

Читайте також
До кінця року держустанови України планують установити приблизно 200 СЕС
До кінця року держустанови України планують установити приблизно 200 СЕС

Сонячні станції матимуть потужність від 10 до 50 кВт

Адміністрація Трампа тихо скасувала найбільший сонячний проєкт у США
Адміністрація Трампа тихо скасувала найбільший сонячний проєкт у США

Штат Невада є національним лідером Сполучених Штатів з генерації сонячної енергії

Китай побудував найбільшу у світі сонячну електростанцію. Відео
Китай побудував найбільшу у світі сонячну електростанцію. Відео

Наразі електростанція продовжує збільшувати потужності

У Києві з початку року кількість сонячних електростанцій зросла на 30%
У Києві з початку року кількість сонячних електростанцій зросла на 30%

Загалом у Києві працює 529 сонячних електростанцій