Польща проінвестує $116 млрд на підготовку мережі до “зеленої” енергії shutterstock

Польща проінвестує $116 млрд на підготовку мережі до “зеленої” енергії

Катерина Бєлоусова

Очікується, що до 2040 року Польща матиме 88 ГВт “зелених” потужностей

Генеральний директор польського оператора електромережі PSE Томаш Сікорський заявив, що країні потрібно інвестувати приблизно 500 мільярдів злотих ($116,11 мільярдів) у передавальні та розподільчі мережі.

Країна повинна синхронізувати модернізацію електромереж зі зростанням парку відновлюваних джерел енергії, повідомляє Reuters.

Зазначається, що Польщі знадобиться серйозна модернізація її електромереж, щоб справлятися з передачею енергії з відновлюваних і ядерних джерел. Наразі 70% енергії в країні виробляють з вугілля. Однак після повномасштабного вторгнення росії в Україну Польща працює над новою енергетичною стратегією, щоб зменшити залежність від викопного палива.

В матеріалі підкреслили, що нова енергетична стратегія Польщі передбачає, що 74% енергії надходить із джерел без викидів, зокрема з відновлюваних та атомної енергетики.

Очікується, що до 2030 року Польща матиме 50 ГВт “зелених” потужностей, а до 2040 року – 88 ГВт.

"Переглянуті прогнози дозволять нам зміцнити енергетичний суверенітет Польщі та конкурентоспроможність національної економіки, а також забезпечити енергетичну безпеку для громадян", – сказала міністрка клімату Анна Моськва.

Нагадаємо, Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) стверджує, що глобальні інвестиції в електромережі повинні досягти $820 мільярдів на рік до 2030 року, щоб стати на шлях обмеження глобального потепління до 1,5° за Цельсієм.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, професор Краківського університету, Польща, Пьотр Клечковський заявив, що скасування в країні заборони для мешканців на спалювання бурого та неякісного кам’яного вугілля призведе до 1500 передчасних смертей взимку 2022-2023 років.

Читайте також
Китайська індустрія сонячної генерації б’є рекорди за продуктивністю
Китайська індустрія сонячної генерації б’є рекорди за продуктивністю

Країна побудувала повні промислові ланцюжки для досліджень, розробки та інтегрованого виробництва вітрового та сонячного фотоелектричного обладнання 

В Україні частка ВДЕ сягнула 9,8%
В Україні частка ВДЕ сягнула 9,8%

Але причина не у бурхливому рості галузі 

Чисті джерела електроенергії перетнули позначку у 40% виробленої електрики у світі
Чисті джерела електроенергії перетнули позначку у 40% виробленої електрики у світі

Вітрова та сонячна енергетика також встановили рекорд

Ferrari достроково переводить завод з газу на сонячну енергію
Ferrari достроково переводить завод з газу на сонячну енергію

Виробник поставив собі мету досягти вуглецевої нейтральності до 2030 року і планомірно до неї йде