Поблизу Ужгорода виявили нелегальні сміттєзвалища

Поблизу Ужгорода виявили нелегальні сміттєзвалища
Валентина Бокій

Громадськість просять взяти участь, щоб не допустити аналогічних порушень в області

Державні екологічні інспектори виявили несанкціоновані сміттєзвалища на території Оноківської ОТГ в Закарпатській області.

Про це повідомила пресслужба ДЕІ в Facebook.

"У ході проведення заходів із запобігання та виявлення екологічних порушень працівники Державної екологічної інспекції в Закарпатській області на околиці м. Ужгорода виявили несанкціоновані сміттєзвалища в результаті роботи якого навколишньому природному середовищу завдано збитки, а саме забруднення ґрунтів, водних ресурсів та атмосферного повітря. Дана діяльність є грубим порушенням природоохоронного законодавства", — сказано в повідомленні.

Як повідомив начальник Державної екологічної інспекції у Закарпатській області Михайло Банк, за вищевказане порушення складено 5 адміністративних протоколів.

Крім того протягом трьох місяців 2023 року за засмічення довкілля складено 44 адмінпротоколи, з 37 з яких уже стягнуто штрафи. Держекоінспекція закликає громадськість взяти активну участь щодо недопущення аналогічних порушень.

Як повідомляла ЕкоПолітика, в Україні 9 липня набув чинності євроінтеграційний Закон № 2320-IX "Про управління відходами". Документ покликаний змінити саму філософію галузі.

Крім заміни поняття “відходи” на поняття “сировина” він передбачає:  створення нової дозвільної системи; децентралізацію управління відходами; багаторівневе планування; розбудову інфраструктури; введення європейських принципів ієрархії управління відходами, розширеної відповідальності виробника (РВВ) та принципу "забруднювач платить".

Читайте також
Двох виснажених ведмежат, які залишилися без мами, врятувала молода пара на Закарпатті
Двох виснажених ведмежат, які залишилися без мами, врятувала молода пара на Закарпатті

Малюки нині ситі і в безпеці, однак попереду – тривалий період адаптації

Пожежа на сміттєвому полігоні у Кривому Розі: місто четвертий день потерпає від смороду
Пожежа на сміттєвому полігоні у Кривому Розі: місто четвертий день потерпає від смороду

Локальний рівень забруднення повітря перевищував норму у понад два рази

Незаконна переправа з мінімальним штрафом: активісти оскаржуватимуть рішення поліції
Незаконна переправа з мінімальним штрафом: активісти оскаржуватимуть рішення поліції

Споруду збудували для трафіку важкої техніки до ділянки будівництва вітрової електростанції у горах

Рекреація дружини держзрадника на 220 га державного лісу: ДБР вручило шість підозр
Рекреація дружини держзрадника на 220 га державного лісу: ДБР вручило шість підозр

Йдеться про мисливсько-відпочинковий комплекс "Ведмежа діброва", землі для якого фактично отримано незаконно