В Україні в осінній період загострюється проблема спалювання сухого листя громадянами, що спричиняє забруднення повітря токсичними та канцерогенними речовинами.
Людям, які винні у виникненні пожеж у екосистемах загрожує кримінальна та адміністративна відповідальність, а ці дії можуть бути кваліфіковані як диверсія, повідомляє Держекоінспекція у Вінницькій області у Facebook.
При згорянні опалого листя та інших рослинних рештків у повітря потрапляють пил, окисиди азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання, а також вивільняється діоксин – одна з найотруйніших речовин.
Окрім того, під час спалення сухостою гине вся мікрофлора, що забезпечує нормальні біологічні процеси. Ґрунтовий родючий покрив після таких дій відновлюється лише через 5-6 років.
Великої шкоди зазнає також флора та фауна.
Штрафи за спалювання опалого листя сягають від 3060 до 6120 грн, а на природоохоронних територіях – від 6120 до 12240 грн.
В повідомленні також наголосили, що під час дії воєнного стану спалювання сухої трави чи іншої рослинності може бути кваліфіковано правоохоронними органами як диверсія згідно ст.113 ККУ.
Нагадаємо, в Україні посилять кримінальну відповідальність за підпали опалого листя, стерні тощо, що спровокували знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, спалювання трави може спричинити рак та забруднення природи.