Одна з громад Рівненщини хоче зекономити на опаленні завдяки сміттю з городів

Одна з громад Рівненщини хоче зекономити на опаленні завдяки сміттю з городів shutterstock
Катерина Бєлоусова

Необхідно берегти кожен, навіть найменший енергоресурс

У Рівненській області мешканці Володимирецької громади зможуть зекономити на енергоресурсах, зменшити кількість садових відходів, а також спростити їхню утилізацію.

Таке сміття може стати паливом для центральної котельні, повідомляє Район.Вараш.

Жителів громади закликали привозити обрізане гілля з кущів та дерев на майданчик біля котельні, а не відправляти їх на смітник.

Представники сільради пояснили, що котельня має спеціальний подрібнювач, який перетворює садове сміття на паливо.

“Необхідно берегти кожен, навіть найменший енергоресурс" – зауважили вони.

В матеріалі підкреслили, що вже найближчим часом можна буде побачити ефект цієї ініціативи, а також чи підтримали її володимирчани.

Нагадаємо, на Волині у Ратнівський територіальній громаді закупили тонну брикетів з соломи для опалення приміщень, щоб “протестувати” біопаливо. Місцева влада розраховує, що це допоможе суттєво економити на опаленні, а також створить нові робочі місця.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні закон “Про теплопостачання”, який встановлює мораторій на підвищення тарифів на тепло для населення, компенсує з бюджету різницю в тарифах на тепло з газу, а на тепло з альтернативних джерел – ні. Сергій Дунайло, віцепрезидент МА "Укртеплокомуненерго" заявив, що через це біопаливні котельні практично зупинені.

Читайте також
Ціна деревообробної промисловості для здоров’я та довкілля: досвід Рівненщини
Ціна деревообробної промисловості для здоров’я та довкілля: досвід Рівненщини

Тривале проживання біля таких підприємств викликає хронічні реакції з боку дихальної, серцево-судинної та нервової систем людини

В Україні планують створити перше виробництво водню та аміаку з відновлювальних джерел енергії
В Україні планують створити перше виробництво водню та аміаку з відновлювальних джерел енергії

Українсько-корейська робоча група розпочне розробку інвестиційного проєкту у травні 2024 року

У Рівному виявили 5 осередків з небезпечним рівнем шуму
У Рівному виявили 5 осередків з небезпечним рівнем шуму

На двох точках моніторингу рівень шуму перевищив норму на 4 дБА

На Рівненщині з’явився перший індустріальний еко-парк
На Рівненщині з’явився перший індустріальний еко-парк

HEMPY UA створить 1400 нових робочих місць та майданчик для наукових досліджень